Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ В СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ І ПРОФЕСІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ В СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ І ПРОФЕСІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ В СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ І ПРОФЕСІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,69 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
 
СІКОРСЬКИЙ Петро Іванович
 
УДК 373. 37.04 + 377. 37.04
ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ
В СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ І ПРОФЕСІЙНИХ
НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Гончаренко Семен Устимович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м.Київ, головний науковий співробітник відділу дидактики професійної освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Ляшенко Олександр Іванович, Українська Академія державного управління при Президентові України, професор кафедри управління освітою;
доктор педагогічних наук, професор Гуревич Роман Семенович, Вінницький державний педагогічний університет ім.М.Коцюбинського, декан педагогічно-індустріального факультету;
доктор педагогічних наук, професор Романишина Людмила Михайлівна, Тернопільський державний педагогічний університет ім.В.Гнатюка, завідувач кафедри педагогічної майстерності і педагогічних технологій.
Провідна установа: Ужгородський державний університет, кафедра педаго-гіки і психології, Міністерство освіти і науки України, м.Ужгород.
Захист відбудеться 24 жовтня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 20 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Структурно-змістові та процесуальні перетворення, які проводяться сьогодні в освіті, передусім спрямовуються на створення необхідних умов для розвитку духовно-культурних та інтелектуально-творчих особистісних сил, виховання шанобливого ставлення до національних святинь, підготовку професіонала-патріота України. У навчанні домінували і домінуватимуть групові форми, тому реформування в освіті проводяться у площині розв’язання суперечності між, як правило, груповим характером навчання та індивідуалізовано-особистісним сприйняттям і засвоєнням знань. Особистісна спрямованість учіння, з одного боку, і групові форми навчання, з іншого, спричинюють диференційованість в освіті, урізноманітнення змістових і процесуальних компонентів.
Проблеми індивідуалізації та диференціації навчання в усі часи привертали увагу відомих українських педагогів, учених, практиків (О.В.Духнович, А.І.Волошин, Б.Д.Грінченко, В.О.Сухомлинський, О.А.Захаренко, М.П.Гузик та ін.).
Елементи диференційованого підходу простежуються ще у братських школах, в яких урізноманітнювалися не лише зміст чи форми навчання, а й диференціювався час на засвоєння визначеного навчального матеріалу.
Видатний український філософ, письменник і педагог Г.С.Сковорода висунув і розвинув ідею нерівної рівності, відповідно до якої розвиток кожного суб’єкта залежить від його природних здібностей (нерівність), однак держава повинна створити всім дітям рівні можливості для їх навчання і розвитку (рівність).
Теоретичні основи індивідуалізації і диференційованого навчання у загальноосвітніх навчальних закладах активно досліджувалися з середини ХХ ст. Суттєвий внесок у розвиток цих проблем внесли: А.А.Бударний, І.Д.Бутузов, І.М. Чередов, Є.С. Рабунський, М.А.Мельников, І.Є.Унт, С.У.Гончаренко, О.І. Бугайов, М.І. Бурда, В.Я.Забранський, Н.М. Буринська, З.І.Слєпкань, А.А.Сбруєва та ін.
Відомо, що індивідуалізація і диференціація – два тісно взаємопов’язані процеси, причому під час групового навчання без диференціації важко досягти відповідного рівня індивідуалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО НАВЧАННЯ В СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ І ПРОФЕСІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок