Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ У КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ МОЛОДІ

РЕГІОНАЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ У КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ МОЛОДІ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ У КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
ПЕНЧУК Інна Леонідівна
УДК 070: 477.64. 654.17:654.19:316
РЕГІОНАЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
У КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ МОЛОДІ
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі радіомовлення і телебачення факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Лизанчук Василь Васильович,
доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри радіомовлення і телебачення
Львівського національного університету
імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: Іванов Валерій Феліксович,
доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри організації масовоінформаційної
діяльності Інституту журналістики
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Демченко Володимир Дмитрович,
доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри журналістики
Дніпропетровського національного університету
Провідна установа: Українська акдемія друкарства імені Івана Федорова.
Захист дисертації відбудеться “08” грудня 2003 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “07” листопада 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. М. Сидоренко
доктор філологічних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена складними процесами українського державотворення, динамічними змінами в суспільно-політичному та соціально-економічному житті країни, які потребують утвердження національної свідомості українців, усіх громадян України. Саме становлення національної держави виявило постійне зацікавлення науковців, журналістів і громадськості до нової проблеми - формування національної свідомості молоді, яка є фактором оновлення суспільства. Оскільки ефективність впливу телебачення і радіомовлення на формування національної свідомості молоді з огляду на сучасні обставини становить особливий обєкт зацікавлення, то є необхідним вивчення засобів досягнення цього впливу.
Актуальність дослідження цієї складної теми визначається. й тим, що вона внаслідок значного ідеологічного тиску тривалий час досліджувалася в іншому контексті.
На науковому рівні проблема формування національної свідомості українців вивчалася лише науковцями західної української діаспори, але результати їхніх досліджень ігнорувалися офіційною радянською наукою. Тому ці проблеми вимагають подальшого вивчення, визначення найбільш істотних чинників формування національної свідомості молоді, їх регіональних особливостей.
Аналіз регіональної аудіовізуальної системи мовлення дозволяє внести додаткові корективи до існуючого визначення поняття “регіон” і похідні від цієї дефініції. Поняття “регіон” (від лат regio – округ) – територія, що характеризується комплексом притаманних їй ознак (фізико-географічних, економічних тощо). Вважаємо недоцільним обмеження цієї дефініції щодо віднесення її до числа фізико-географічних чи політико-адміністративних одиниць. Регіон – це частина країни, тому має спільні для всієї держави мову, звичаї, традиції, історію, культуру, риси народного господарства, але кожен регіон має тільки йому властиві окремі риси: географію, демографічний склад населення, мовні, релігійні, світоглядні особливості.
Разом із тим акцентуємо увагу на особливій ролі Запорізького регіону в історії сучасної України. Виходимо з того, що
- це історичний центр українсько-козацької нації з власним адміністративним устроєм, з якого постала держава часів Богдана Хмельницького;
- це виховний центр, у якому на основі народної педагогіки склалася козацька система виховання, тут вона перевірялася на практиці і удосконалювалася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ У КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок