Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування відчуття ритму у дітей молодшого шкільного віку

Формування відчуття ритму у дітей молодшого шкільного віку

Назва:
Формування відчуття ритму у дітей молодшого шкільного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,71 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Волинський ДЕРЖАВНИЙ університет імені Лесі Українки
ПЕТРИНА Роман Львович
УДК 796.012.35
Формування відчуття ритму у дітей молодшого шкільного віку
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту
ЛУЦЬК – 2000


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському державному інституті фізичної культури, Державний комітет молодіжної політики , спорту і туризму України
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор
Приступа Євген Никодимович,
Львівський державний інститут фізичної культури,
завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Шиян Богдан Михайлович,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання;
доктор біологічних наук, професор
Мицкан Богдан Михайлович,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури
Провідна установа:
Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, Державний комітет молодіжної політики , спорту і туризму України, м. Київ
 
Захист відбудеться “ 6 “ липня о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32. 051. 02 у Волинському державному університеті імені Лесi Українки за адресою: 43021 м. Луцьк, вул. Винниченка, 30.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесi Українки (43021 м. Луцьк, вул. Винниченка, 30).
Автореферат розіслано “5 “ червня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук, доцент Цьось А.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність. У практиці фізичного виховання та спорту постійно здійснюється пошук шляхів підвищення якості та швидкості навчання спортивним рухам. Одним із шляхів є удосконалення відчуття ритму – здатності людини акцентувати та розподіляти зусилля різних м’язових груп у просторі й часі відповідно до мети діяльності (В.С.Келлер, В.Н.Платонов, 1992).
На думку великої кількості фахівців (А.А.Тер-Ованесян, 1978, Т.Т.Ротерс, 1989, В.Н. Болобан, Т.Е. Мистулова, 1995., В.Н.Платонов, 1997 та ін.), високий ступінь розвитку відчуття ритму зумовлює швидке оволодіння новими вправами, дозволяє економно виконувати рухи, а отже, запобігати передчасній втомі та позитивно впливати на психоемоційний стан.
На сьогодні, у багатьох видах рухової активності відома велика кількість методів навчання та удосконалення техніки виконання рухів за рахунок формування відчуття ритму фізичних вправ у спортивній діяльності: легка атлетика (О.Я. Григалка, 1974), акробатика (Е.А. Вишневський,1972), гімнастика (Б.С. Волоков, 1971) та інші. Однак, практично не розглядались питання формування відчуття ритму у процесі фізичного виховання школярів. Адже, наскільки досконале відчуття ритму, настільки точніше діти відтворюватимуть напрямок, швидкість та частоту рухів, і тим правильніше зможуть розставляти рухові акценти, своєчасно здійснювати зусилля під час виконання фізичних вправ.
На думку фахівців (В. А. Кручинін, 1974, В.І.Лях, 1989, Г. Терлецький, 1991) найсприятливішим періодом для формування координаційних здібностей і відчуття ритму зокрема, є молодший шкільний вік. Тому ми вважали доцільним теоретично і експериментально обгрунтувати педагогічні аспекти процесу формування відчуття ритму у молодших школярів. Детальному вивченню піддавались питання вікових, статевих та індивідуальних особливостей відчуття ритму у дітей молодшого шкільного віку. Вирішення перелічених вище питань дозволило визначити закономірності формування відчуття ритму у дітей молодшого шкільного віку і на цих засадах доповнити та удосконалити методику формування координаційних здібностей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане згідно зі Зведеним планом науково-дослідної роботи у сфері фізичного виховання та спорту на 1998-2000 роки Державного комітету з фізичної культури і спорту України за темою 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Формування відчуття ритму у дітей молодшого шкільного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок