Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФІЗИЧНОЇ І ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СПОРТСМЕНІВ СПОРТИВНОЇ АЕРОБІКИ НА ЕТАПІ ПОПЕРЕДНЬОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ

МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФІЗИЧНОЇ І ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СПОРТСМЕНІВ СПОРТИВНОЇ АЕРОБІКИ НА ЕТАПІ ПОПЕРЕДНЬОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФІЗИЧНОЇ І ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СПОРТСМЕНІВ СПОРТИВНОЇ АЕРОБІКИ НА ЕТАПІ ПОПЕРЕДНЬОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
БОЛЯК АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК: 796.015.572.004.12:001
МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФІЗИЧНОЇ І ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СПОРТСМЕНІВ СПОРТИВНОЇ АЕРОБІКИ НА ЕТАПІ ПОПЕРЕДНЬОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ
24.00.01 — Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання та спорту
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській державній академії фізичної культури, Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту.
Науковий керівник: | доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор
Ровний Анатолій Степанович,
Харківська державна академія фізичної культури,
завідувач кафедри біологічних основ фізичного виховання та спорту.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Романенко Валерій Олександрович,
Донецький національний університет,
професор кафедри фізіології людини і тварини;
кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент
Сидорова Вікторія Вікторівна,
Донецький державний інститут здоров’я, фізичного виховання та спорту, доцент кафедри спортивних дисциплін.
Захист відбудеться 28 вересня 2007 року об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розісланий 28 серпня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Градусов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значне зростання популярності серед різних верств населення України спортивної аеробіки, яка належить до нових, нетрадиційних видів спорту, посилення міжнародної спортивної конкуренції в її сфері діяльності вимагає теоретичного аналізу та науково-практичного обґрунтування методики багаторічної підготовки спортсменок різного віку.
Проблеми побудови багаторічного тренувального процесу та вдосконалення окремих сторін підготовленості юних спортсменів досліджували багато вчених: Верхошанський Ю.В. (1985, 1993), Ровний А.С. (1990, 2001), Булатова М.М. (1996), Матвєєв Л.П. (1999), Волков Л.В. (2001), Мулік В.В. (2001), Озолін Н.Г. (2002), Платонов В.М. (2004), Бондарчук А.П. (2005), Шкребтій Ю.М. (2005, 2006). У той же час досліджень, які б розкривали аспекти підготовки юних спортсменок саме в спортивній аеробіці нами не виявлено.
Одним з актуальних питань сучасного спорту є реалізація загальнотеоретичних підходів і принципів системи спортивного тренування безпосередньо в управлінні тренувальним процесом на основі системного підходу (Платонов В.М., Сахновський К.П., 1988).
Спортивне тренування включає відносно самостійні сторони: технічну, фізичну, тактичну, психічну й інтегральну. Така структура впорядковує уявлення про складові спортивної майстерності, дозволяє в певній мірі систематизувати засоби і методи їх вдосконалення та системи контролю й управління процесом спортивного вдосконалення (Платонов В.М., Булатова М.М. 1992). При цьому, слід враховувати, що кожна із сторін підготовленості залежить від рівня вдосконаленості кожної її сторони. Виходячи з цього, автори (Платонов В.М., Булатова М.М., 1995; Платонов В.М., 1997; Ровний А.С., 2001; Шкребтій Ю.М. 2006) рекомендують вивчати взаємозв’язки компонентів змагальної діяльності та фізичної, функціональної і технічної підготовленості спортсменів різної кваліфікації та віку і на основі виявлених параметрів формувати програми підготовки.
У багатьох видах спорту накопичено значний досвід у побудові системи багаторічної підготовки спортсменів на основі модельних характеристик тренувальної і змагальної діяльності (Бальсевич В.К., 1986; Артєм'єва Г.П., 2005). В той же час відсутні модельні характеристики змагальної діяльності, фізичної підготовленості спортсменок спортивної аеробіки, не вивчалися особливості, характерні для процесу підготовки у спортивній аеробіці. Виходячи з цього, на наш погляд, розробка програми фізичної підготовки дітей та підлітків, з урахуванням етапних модельних характеристик змагальної діяльності і технічної та фізичної підготовленості провідних виконавців в аеробіці різних вікових категорій може сприяти вдосконаленню тренувального процесу і підвищенню рівня ефективності змагальної діяльності та авторитету українських спортсменів на міжнародній арені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФІЗИЧНОЇ І ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СПОРТСМЕНІВ СПОРТИВНОЇ АЕРОБІКИ НА ЕТАПІ ПОПЕРЕДНЬОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок