Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ У СФЕРІ ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ

ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ У СФЕРІ ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ

Назва:
ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ У СФЕРІ ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
523
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НацІОНАЛЬНА академІя наук УкраЇНИ
ІНСТИТУТ ЕкономІКо-правовИх ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 346.545
БЕЗУХ Олександр Васильович
ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
У СФЕРІ ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
арбітражний процес
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі господарського права Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ).
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Щербина Валентин Степанович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри господарського права (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України
Знаменський Георгій Львович,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України,
завідувач відділу проблем господарського права (м. Донецьк)
кандидат юридичних наук, доцент
Петров Роман Арестович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
заступник декана економіко-правового факультету (м. Донецьк)
Провідна установа – Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Захист відбудеться “25” вересня 2001 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “23” серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджуваної теми визначається насамперед відмовою від директивного планування економіки, розвитком недержавного сектора, відмовою від прямого втручання в економіку з боку держави та відсутністю практики добросовісної конкуренції в Україні. Це вимагає побудови нової системи регулювання поведінки суб’єктів підприємництва в конкурентних відносинах. Практика господарювання постійно змінюється. Це веде до змін у системі конкурентних відносин, які підлягають правовому регулюванню та захисту.
Ставка на посилення адміністративного впливу на економічні процеси, неврахування правової природи окремих чинників конкурентної діяльності не сприяють створенню ефективної конкурентної політики та захисту від недобросовісної конкуренції. Тому існує необхідність наукового обґрунтування та визначення дій державних органів щодо регулювання конкуренції, дослідження недобросовісної конкуренції як правового явища та її місця в системі правового регулювання, узагальнення існуючого досвіду у сфері регулювання конкурентних відносин та захисту від недобросовісної конкуренції.
У роботі зроблено спробу визначити поняття захисту від недобросовісної конкуренції, дослідити його еволюцію, пов’язану з розвитком системи господарських відносин, та місце і принципи здійснення захисту від недобросовісної конкуренції у системі промислової власності і конкурентних відносин.
Аналіз процесу розвитку законодавства про захист від недобросовісної конкуренції в Україні, першого досвіду його застосування дає можливість оцінити його ефективність, виробити шляхи удосконалення законодавства, заходів юридичної відповідальності щодо захисту від недобросовісної конкуренції .
Узагальнення досвіду зарубіжних країн надасть можливість з’ясувати набуту практику та принципи припинення недобросовісної конкуренції, запозичити деякі положення для підвищення ефективності системи регулювання конкурентних відносин в Україні.
Зв’язок роботи з науковими планами і темами. Дисертація виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка за темою №0198U004863 “Вдосконалення правового становища суб’єктів господарської діяльності в умовах формування ринкової економіки” та планів наукової роботи кафедри господарського права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в яких здобувач брав участь як співвиконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ У СФЕРІ ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок