Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ВИНИЩУВАЛЬНОЇ АВІАЦІЇ ВІЙСЬКОВО – ПОВІТРЯНИХ СИЛ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ І НІМЕЧЧИНИ 1940 - 1945рр.

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ВИНИЩУВАЛЬНОЇ АВІАЦІЇ ВІЙСЬКОВО – ПОВІТРЯНИХ СИЛ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ І НІМЕЧЧИНИ 1940 - 1945рр.

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ВИНИЩУВАЛЬНОЇ АВІАЦІЇ ВІЙСЬКОВО – ПОВІТРЯНИХ СИЛ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ І НІМЕЧЧИНИ 1940 - 1945рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,44 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ЗАБОРОВСЬКИЙ Віталій Віталійович
УДК 930.1 [(7/8)+(410.1)]355.46(1-11)"1940/1945"
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ВИНИЩУВАЛЬНОЇ АВІАЦІЇ ВІЙСЬКОВО – ПОВІТРЯНИХ СИЛ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ І НІМЕЧЧИНИ
1940 - 1945рр.
20.02.22 – Військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Росії Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
Макаров Володимир Дмитрович,
Національна академія оборони України,
доцент кафедри історії війн та воєнного мистецтва

Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Лисенко Олександр Євгенович,
Інститут історії України НАН України,
завідуючий відділом історії України
періоду Другої світової війни.
кандидат історичних наук,
Горєлов Володимир Іванович,
Науково-дослідний центр гуманітарних проблем
Збройних Сил України,
начальник науково-дослідного відділу.
Провідна установа – Національний університет "Львівська політехніка", м. Львів.
Захист відбудеться " 8 " червня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України за адресою: 03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-т 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України ( 03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-т 28).
Автореферат розісланий " 5 " травня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Корнієнко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Глибоке і досконале вивчення досвіду минулих війн дозволяє виявити основні закономірності та тенденції розвитку форм і способів збройної боротьби у сучасних війнах, обґрунтувати прогноз характеру майбутніх війн і обрати найбільш оптимальні напрямки реформування Збройних сил. У роки Великої Вітчизняної війни був накопичений значний досвід у мистецтві бойового застосування Військово-повітряних сил, і перш за все у Збройних силах Радянського Союзу і Німеччини. Особливий інтерес для сучасності представляє вивчення досвіду бойового застосування винищувальної авіації сторін, що протидіють. Локальні війни другої половини ХХ – початку ХХІ століть яскраво та переконливо продемонстрували перенесення пріоритету збройної боротьби в повітряний простір. Особливого значення набуває питання завоювання панування в повітрі. І тому досвід бойового застосування винищувальної авіації у Великій Вітчизняній війні, з урахуванням позитивних моментів і недоліків, може бути використаний у сучасних умовах для розвитку теорії воєнного мистецтва та подальшого реформування Збройних сил України.
Опубліковані в останні десятиліття численні роботи з історії авіації періоду Другої світової війни мають публіцистичний, узагальнюючий характер. У цих роботах недостатньо глибоко проаналізовано розвиток організаційних форм і способів бойового застосування винищувальної авіації ВПС Радянського Союзу і Німеччини в 1940-1945 рр. Отже, комплексне дослідження питань організації та бойового застосування винищувальної авіації ВПС Радянського Союзу і Німеччини набуває конкретного наукового значення.
Дисертантом сформульоване таке наукове завдання – на основі існуючих джерел і літератури узагальнити досвід застосування винищувальної авіації ВПС Радянського Союзу і Німеччини зазначеного періоду, розкрити основні фактори, які вплинули на ефективність бойового застосування винищувальної авіації, визначити тенденції і закономірності цього процесу, запропонувати можливі напрямки використання досвіду війни в сучасних умовах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах планів наукової і науково-технічної діяльності Генерального штабу ЗС України, Головного управління виховної роботи МО України, Національної академії оборони України, Харківського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ТА БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ВИНИЩУВАЛЬНОЇ АВІАЦІЇ ВІЙСЬКОВО – ПОВІТРЯНИХ СИЛ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ І НІМЕЧЧИНИ 1940 - 1945рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок