Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВИРОБНИЧИХ КООПЕРАТИВІВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

РОЗВИТОК ВИРОБНИЧИХ КООПЕРАТИВІВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

Назва:
РОЗВИТОК ВИРОБНИЧИХ КООПЕРАТИВІВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУРАЧЕК Ігор Володимирович
УДК 631.115.8:334.734
РОЗВИТОК ВИРОБНИЧИХ КООПЕРАТИВІВ
В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” (м. Київ).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Зіновчук Віталій Володимирович
Державний агроекологічний університет,
завідувач кафедри зовнішньоекономічної
діяльності підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Черевко Георгій Владиславович
Львівський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи
кандидат економічних наук, професор
Бурик Анатолій Федорович
Уманський державний аграрний університет,
завідувач кафедри організації агробізнесу
Провідна установа: Херсонський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики
України
Захист дисертації відбудеться 14 березня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .083.02 в Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий Бульвар 7, ауд.55.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий Бульвар 7.
Автореферат розісланий 11 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.П.Якобчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Докорінні аграрні перетворення, що супроводжують ринкову трансформацію аграрного сектора національної економіки, спрямовані на підвищення його результативності, ефективності та конкурентоспроможності. В цьому контексті стратегічно важливим завданням є формування ринково орієнтованої організаційної структури сільського господарства, що стало можливим в умовах становлення інституту приватної власності, плюралізму організаційно-правових форм підприємств, розвитку аграрного підприємництва.
Однак в ситуації, коли ще значна частина сільськогосподарських формувань знаходиться в процесі кардинальних змін відносин власності, організації виробництва, системи управління тощо, принципово важливо зберегти існуючі майнові комплекси, виробничу та соціальну інфраструктури, сівозміни, кваліфіковані кадри тощо. За таких умов організаційно-правовою формою підприємства, що, з одного боку, зберігає переваги великомасштабного виробництва, а з іншого, – є адекватною завданням ринкової трансформації, виступають сільськогосподарські виробничі кооперативи. Це визначає їх безперечне право на існування і доцільність поширення в сільському господарстві в умовах перехідної економіки.
Крім цього, сільськогосподарські виробничі кооперативи виконують важливі соціальні функції, певним чином компенсуючи несприятливі наслідки ринкової трансформації аграрної сфери. На даному етапі принципово важливо використати переваги виробничих кооперативів, які надають унікальні можливості для соціального відродження сільської громади, що є нетиповим для підприємств інших організаційно-правових форм. Необхідність наукового обґрунтування напрямів економічного та соціального розвитку сільськогосподарських виробничих кооперативів на основі забезпечення їх відповідності концепції кооперативного підприємства і міжнародним принципам кооперації визначає актуальність даного дисертаційного дослідження.
Стан вивчення проблеми. Вагомий внесок в розвиток теоретичних засад проблеми розвитку сільськогосподарської кооперації внесли класики кооперативної думки – М. Туган-Барановський, О. Чаянов, М. Кондратьєв, Б. Мартос, І. Ємельянов, О. Анциферов. На сучасному етапі у цьому науковому напрямі плідно працюють вітчизняні економісти-аграрники П. Березівський, Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИРОБНИЧИХ КООПЕРАТИВІВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок