Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ДЖАВАХАРЛАЛА НЕРУ ТА СТАНОВЛЕННЯ ІНДІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ (1947 – 1964 рр.)

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ДЖАВАХАРЛАЛА НЕРУ ТА СТАНОВЛЕННЯ ІНДІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ (1947 – 1964 рр.)

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ДЖАВАХАРЛАЛА НЕРУ ТА СТАНОВЛЕННЯ ІНДІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ (1947 – 1964 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,82 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет ім. В.Н Каразіна
Ленько Олександр Валерійович
УДК 94 (540) “1947/1964” + 929 Неру
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ДЖАВАХАРЛАЛА НЕРУ ТА СТАНОВЛЕННЯ ІНДІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
(1947 – 1964 рр.)
Спеціальність — 07.00.02 — всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Харків - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор історичних наук, доцент
ЧУВПИЛО Олександр Олександрович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри нової та новітньої
історії історичного факультету
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, доцент
КОЗЛІТІН Володимир Дмитрович,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди (м. Харків), професор
кафедри історичних дисциплін
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник
ЛУКАШ Ольга Іванівна
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України (м. Київ), старший науковий співробітник відділу Азії та Африки
Провідна установа – | Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики, м. Донецьк
Захист відбудеться “16 ” березня 2001 р. о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV-65).
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “ 9 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В історичних долях Індії та України є багато спільного: обидві країни мають давнє й славетне минуле, у них майже відсутня єдина для всієї країни державницька традиція, тривалий термін нової та новітньої історії вони існували як імперська периферія. Індія та Україна є унікальними також і в тому, що стали центрами драматичного зіткнення Заходу зі Сходом. Вивчення досвіду державотворення в Індії після здобуття незалежності в 1947 р. є нагальною потребою для побудови міцної української держави та створення високо розвинутого демократичного суспільства.
Висвітлення світогляду та діяльності видатного борця за незалежність Індії та першого прем’єр-міністра незалежної Індії Джавахарлала Неру (1889-1964) має велике політичне значення для сучасної України. Десять років самостійного розвитку виявили, що для розбудови міцної держави та створення розвинутого демократичного суспільства у політичної еліти не вистачає відповідної науково-теоретичної бази та достатнього досвіду реформаторської діяльності. Відтак, українські вчені мають на підставі вивчення досвіду інших країн визначити концептуальні підходи до реформування української держави та суспільства, надати необхідні науково-теоретичні та практичні рекомендації.
Робота має значну наукову актуальність, тому що продовжує дослідження особистості Неру в нових напрямах, що були відкриті у вітчизняній та зарубіжній науці. Незважаючи на те, що у вітчизняній та зарубіжній історіографії існують окремі роботи, присвячені політичним та історичним поглядам Неру, в жодній із них спеціально не вивчався зв’язок його суспільно-політичних поглядів з практичною діяльністю. Слід зазначити, що відсутність спеціальних наукових праць, в яких розглядається вплив суспільно-політичних поглядів на практику державного діяча, не дозволяє вирішити одне з найбільш актуальних і складних завдань наукового аналізу, а саме: вивчати соціокультурну динаміку в нерозривному зв’язку з економічним ростом та виявляти основні тенденції, що випливають із їх взаємодії. Суспільно-політичні погляди Неру є важливими не тільки з точки зору розуміння його світогляду й розвитку індійської суспільно-політичної думки, але й для вивчення ідеології національно-визвольного руху в новий та новітній час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ДЖАВАХАРЛАЛА НЕРУ ТА СТАНОВЛЕННЯ ІНДІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ (1947 – 1964 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок