Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-економічні аспекти формування регіонального продовольчого ринку

Соціально-економічні аспекти формування регіонального продовольчого ринку

Назва:
Соціально-економічні аспекти формування регіонального продовольчого ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Кримський державний агротехнологічний університет
На правах рукопису
Левадна Лариса Йосипівна
УДК 338. 439.62
631. 155.2 : 658. 8
Соціально-економічні аспекти формування регіонального продовольчого ринку
08.07.02 - економіка сільського господарства й АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Сімферополь - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті сільського господарства Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
член-кореспондент УААН
Амбросов Володимир Якович,
Харьковский державний технічний
університет сільського господарства,
завідувач кафедри обліку та аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий
співробітник,
Бузні Артемій Миколайович
Інститут винограду та вина “Магарач”,
вчений секретар;
кандидат економічних наук, доцент
Доможилкіна Жана Віталіївна
Кримський державний
агротехнологічний університет ,
доцент кафедри агробізнесу.

Провідна установа: Миколаївський державний аграрний університет, кафедра економіки, Міністерства аграрної політики України, м. Миколаїв.
Захист відбудеться “27” травня 2004р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 52. 805.01 при Кримському державному агротехнологічному університеті за адресою: 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне, корп. 1, ауд. 501.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного агротехнологічного університету за адресою: м. Сімферополь, смт. Аграрне, корп. 1.
Автореферат розісланий “24“ квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Дементьєва С.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Якісне відновлення суспільних відносин, що відбувається на етапі переходу до ринку в Україні, обумовлює глибокі і масштабні зміни як економічної системи в цілому, так і всіх її структурних елементів окремо. Створення ринку продовольства на сучасному етапі – найважливіша народно-господарська проблема.
У умовах глибокої економічної кризи головне значення набувають процеси ефективного функціонування продовольчого ринку, створення умов для повноцінного відтворення трудового потенціалу. Продовольча складова споживчого кошика значної частини населення займає лідируюче місце у витратах сімейних бюджетів.
Зміна системи збуту сільськогосподарської продукції сприяла розвитку недобросовісної конкуренції, що призвела до монополізації ринків, росту чисельності посередників і трейдерів, що перешкоджають виходу товаровиробників на ринок і значно збільшують ціну на продовольчі товари. Тому системні наукові дослідження, пов’язані з розробкою діючих напрямків і ефективних механізмів вдосконалення функціонування продовольчого ринку є достатньо актуальними.
Основні принципи і підходи до визначення сутності, механізмів функціонування продовольчого ринку розглядалися в роботах Іляшенко С.М., Макаренка П.М., Амбросова В.Я., Кулєшова В., Новікова І.В., Царенка А.М. та ін. Сутність і специфіка механізмів впливу продовольчого ринку на рівень життя населення досліджувалися в роботах Саблука П.Т., Додонової М.В., Зінов’єва Ф.В., Кіріленка І.М., Мандибури В.О., Азоєва Г.Л., Ляшенко А.М., Біттера О. та ін.
Проте, наукові дослідження з розробки і обгрунтування перспектив розвитку регіонального продовольчого ринку, що засновуються на моніторингу ризиків, критеріях економічної і продовольчої безпеки регіону, репрезентативній оцінці характеристик і показників рівня життя населення, аналізі його реальних тенденцій і закономірностей на сучасному етапі здійснюються недостатньо. Це обумовило вибір теми дисертаційної роботи і визначило її структуру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Тема дослідження здобувача входить розділом “Механізми формування і функціонування продовольчого ринку” у план НДР Харківського державного технічного університету сільського господарства, виконуванної за завданням Міністерства аграрної політики України по проблемі “Трансформація організаційно-економічних відношень до соціально-орієнтованих умов в АПК” (державний номер реєстрації 0102V000690).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Соціально-економічні аспекти формування регіонального продовольчого ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок