Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР у сімейному праві України

ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР у сімейному праві України

Назва:
ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР у сімейному праві України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УЛЬЯНЕНКО ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 347.23
ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР у сімейному праві України
12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільно-правових дисциплін Національної академії внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук,
Гопанчук Василь Степанович,
Національна академія внутрішніх справ України
начальник кафедри цивільно-правових дисциплін
Офіційні опоненти – доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України,
Шевченко Ярославна Миколаївна
Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України
завідувач відділу цивільного, підприємницького
і трудового права
кандидат юридичних наук, доцент
Борисова Валентина Іванівна
Національна юридична академія
імені Ярослава Мудрого
завідувач кафедри цивільного права
Провідна установа – Одеська національна юридична академія (м. Одеса)
Захист відбудеться 9 жовтня 2003 року о 12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.06 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64).
Автореферат розісланий “_08_” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент Т.В. Боднар
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Нещодавно Українська держава відзначила дванадцяту річницю своєї незалежності. За ці роки українське суспільство зазнало докорінних змін. З’явилися перші позитивні результати ринкових реформ, спрямованих на розвиток нових форм господарювання, на подолання важкого економічного становища та на соціальний захист населення, продовжується утверджуватися приватна власність, у тому числі і на землю. Активно продовжуються процеси щодо завершення створення докорінно нової, хоч і не позбавленої поки що вад і прогалин, правової системи. Не оминули ці тенденції і сімейні відносини.
Прогресивним кроком серед цих позитивних змін можна назвати введення до Кодексу про шлюб та сім’ю УРСР норм про шлюбний контракт (договір) Законом України від 23 червня 1992 р. Так, вперше в Україні з’явилося законодавчо закріплене право подружжя на укладання шлюбного контракту (ст. 271 КпШС України).
Введення цього нового і необхідного в ринкових умовах правового інституту, мало надзвичайно важливе значення, але доля його склалася нетрадиційно. Проіснувавши дванадцять років в законодавстві нашої держави (до набрання чинності нового Сімейного кодексу України), він так і залишався поверхово врегульованим та мало застосовуваним у практиці. Пояснити це можна, зокрема, критичним ставленням населення до шлюбного контракту, обумовленим традиціями радянського періоду, недостатністю у населення правових знань про значення та праворегулюючі функції шлюбного контракту, а також недостатньою активністю сімейно-правової науки.
Значення шлюбного договору сьогодні різко підвищується з прийняттям Верховною Радою України 10 січня 2002 р. нового Сімейного кодексу України, який має набрати чинність з 1 січня 2004 року. У новому СК України інститут шлюбного договору зазнав суттєвих змін, поповнився багатьма законодавчими новелами, які потребують детального вивчення і глибоких досліджень.
Останнім часом в українській сімейно-правовій науці активізувалися наукові дослідження правового режиму майнових відносин подружжя. Так, питання шлюбного контракту (договору) та визначення ним правового режиму майна подружжя розглядалися певною мірою в дисертаційних дослідженнях присвяченим, зокрема, функціям шлюбного контракту в сімейному праві України (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР у сімейному праві України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок