Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СПОСОБІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАПОБІГАННЯ ВИГОРЯННЯМ ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ ЗАДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ВИСАДЖУВАЛЬНИХ РОБІТ У ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ

РОЗРОБКА СПОСОБІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАПОБІГАННЯ ВИГОРЯННЯМ ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ ЗАДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ВИСАДЖУВАЛЬНИХ РОБІТ У ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ

Назва:
РОЗРОБКА СПОСОБІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАПОБІГАННЯ ВИГОРЯННЯМ ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ ЗАДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ВИСАДЖУВАЛЬНИХ РОБІТ У ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт
у гірничій промисловості
(МакНДІ)
Манжос Юрій Вікторович
УДК 622.235.2
РОЗРОБКА СПОСОБІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАПОБІГАННЯ ВИГОРЯННЯМ
ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ ЗАДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ
ВИСАДЖУВАЛЬНИХ РОБІТ У ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ
Спеціальність 05.26.01 - Охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Макіївка – Донбас
2003 р.


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива та енергетики України.
Науковий керівник
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
КАШУБА Олег Іванович, Державний Макіївський науково-дослідний інститут по безпеці робіт у гірничій промисловості, завідуючий лабораторією по боротьбі з рудничним пилом.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
ГРЯДУЩІЙ Борис Абрамович, науково-дослідний інститут гірничої механіки (НДІГМ) імені М.М. Федорова, м.Донецьк, директор інституту.
кандидат технічних наук, доцент
ПОПОВ Олександр Якович, Донбаський гірничо-металургійний інститут, м.Алчевськ, декан заочного факультету.
Провідна організація
Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “ 28 ” лютого 2003 р. о 12-00 на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 12.834.01. Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості за адресою: 86108 м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці МакНДІ за адресою: 86108 м.Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
Автореферат розісланий “ 25 ” січня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
К 12.834.01.доктор технічних наук, Кудінов Ю.В.
старший науковий співробітник
ВСТУП
Буропідривні роботи (БПР) є одним з найбільш доступних і ефективних, а в ряді випадків незамінних, засобів руйнування гірничих порід під час видобутку корисних копалин і проведенні гірничих виробок.
Незважаючи на наявність сучасних потужних засобів механізації гірничих робіт, підрив-ні роботи займають вагоме місце в технологічному циклі вугільних підприємств. З їх застосуванням проводиться до 70% підготовчих виробок і видобувається близько 10% вугілля.
Підприємства вугільної промисловості України у 2001 році витратили близько 8 тисяч тонн вибухових речовин (ВР), з них близько 5 тисяч тонн запобіжних і близько 8 млн. штук електродетонаторів (ЕД).
Разом з тим, ведення підривних робіт пов'язане з виникненям небезпечних ситуацій, з яких найбільшу загрозу становить займання метаноповітряної та пилоповітряної сумішей. Такі займання пов'язані як з матеріальними втратами, так і з людськими жертвами.
Забезпечення безпеки підривних робіт на вугільних шахтах є складною науково-технічною задачею і здійснюється одночасно за декількома напрямками як організаційними, так і технічними засобами.
В останні роки в Україні проведена велика робота, спрямована на підвищення безпеки й ефективності підривних робіт (розроблені нові запобіжні вибухові речовини V та VI класів, інгібіторна пластична забивка шпурів, що запобігає підпалюванню метаноповітряних сумішей детонуючими зарядами ВР та інше). Але, незважаючи на це, підривні роботи залишаються джерелом підвищеної небезпеки.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однієї з причин запалення метано та пилоповітряних сумішей при підривних роботах є вигоряння шпурових зарядів запобіжних вибухових речовин (ЗВР). У літературних джерелах неодноразово висловлювалися припущення, що якщо усередині шпура з якоїсь причини замість нормальної детонації шпурового заряду відбувається його вигоряння, то імовірність запалення вибухонебезпечного середовища різко зростає.
Це припущення підтверджується тим, що кількість запалень МПС від вигоряючих зарядів складає в середньому близько 30% (див. мал.1).
Особлива небезпека вигоряючого шпурового заряду ВР визначається тим, що горіння ВР відбувається протягом тривалого часу (у деяких випадках, що спостерігалися на практиці, горіння продовжувалося кілька десятків хвилин).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА СПОСОБІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАПОБІГАННЯ ВИГОРЯННЯМ ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ ЗАДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ВИСАДЖУВАЛЬНИХ РОБІТ У ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок