Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ТЕКСТІВ (на матеріалі англомовних інструкцій до вживання лікарських препаратів)

СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ТЕКСТІВ (на матеріалі англомовних інструкцій до вживання лікарських препаратів)

Назва:
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ТЕКСТІВ (на матеріалі англомовних інструкцій до вживання лікарських препаратів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,74 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Боцман Андрій Васильович
УДК 811.111(81’42):615.1
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ТЕКСТІВ
(на матеріалі англомовних інструкцій до вживання лікарських препаратів)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі загального мовознавства Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, старший науковий співробітник
Радзієвська Тетяна Вадимівна,
провідний науковий співробітник відділу загального мовознавства Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Левицький Андрій Едуардович,
Інститут філології
Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка,
кафедра теорії та практики перекладу
з англійської мови, професор
кандидат філологічних наук,
Ткачук-Мірошниченко Олена Євгенівна
Український інститут лінгвістики і менеджменту,
кафедра прикладної лінгвістики,
доцент
Провідна установа: Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра англійської філології.
Захист дисертації відбудеться “26” травня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “12” квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук І. В. Смущинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена аналізу структурних, семантичних та прагматичних особливостей англомовних інструкцій до вживання ліків. Вибір теми дисертаційного дослідження зумовлений посиленням інтересу до текстотипів медичного дискурсу (P.Maseide, N.J.Coupland, D.Ravotas, C.Berkenkotter, F.Salager-Meyer, G.Nijhof, A.Pilnick, V.Adelsward, L.Sachs, I.Galve, E.Gьlich, С.В.Вострова, Т.Г.Пелюх, П.В.Морозова, М.Ф.Косилова, Т.Г.Файчук), а також зростанням питомої ваги медичного дискурсу в соціальній комунікації.
Оформлення текстотипів медичного дискурсу у велику різнопланову групу є результатом збільшення та урізноманітнення форм текстової комунікації у медичній сфері, представлених науковими публікаціями, інформаційними повідомленнями щодо нових методів діагностики, лікування та профілактики захворювань, медичними довідниками, науково-популярними текстами, що орієнтовані на широкий загал і, поряд з усними формами інтеракції (бесіда лікар-пацієнт, медичне тестування), визначають жанровий склад медичного дискурсу.
Вивчення сутнісних ознак конкретних текстів залишається одним із важливих завдань лінгвістики тексту в межах комунікативно-функціональної парадигми. При цьому увага дослідників зосереджена на певній (художній, науковій, фольклорній, діловій тощо) сфері з метою виявлення моделей комунікативної взаємодії, що реалізується за допомогою відповідних типів текстів. У вітчизняній дослідницькій парадигмі об’єктом аналізу слугували тексти різного призначення: художні (О.П.Воробйова, І.В.Смущинська), науково-популярні (М.Д.Городникова, Е.В.Будассі), законодавчі документи (М.С.Власенко), патенти (В.І.Круковський), рекламні (В.І.Охрименко; А.П.Василевич, С.М.Леденєва, О.Є.Ткачук-Мірошніченко) та електронні тексти (А.Д.Бєлова, О.В.Вінарєва, Н.В.Коломієць, М.О.Столярова). У контексті досліджень з лінгвістики тексту окрема увага була приділена категорії модальності (З.Я.Тураєва), у тому числі модальності англомовного наукового дискурсу (О.М.Ільченко), граматичним та лексичним засобам її реалізації у тексті (А.В.Плаксієнко).
Один із напрямів сучасної лінгвістики тексту представлений прагматичним підходом (Т.В.Радзієвська), в якому особливий інтерес становлять питання, пов’язані з реципієнтом (С.М.Скрипникова), реалізацією фактора адресата як у художньому (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ТА ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ТЕКСТІВ (на матеріалі англомовних інструкцій до вживання лікарських препаратів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок