Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ДІЯЛЬНОСТІ АМАТОРСЬКОГО ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК

РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ДІЯЛЬНОСТІ АМАТОРСЬКОГО ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК

Назва:
РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ДІЯЛЬНОСТІ АМАТОРСЬКОГО ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
КАЛІНІНА Лариса Анатоліївна
УДК 379.825: 7.011
 
РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
У ДІЯЛЬНОСТІ АМАТОРСЬКОГО ДИТЯЧОГО
ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК
 
13.00.06 – теорія, методика і організація культурно –просвітньої
діяльності
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Стрельчук Вікторія Олександрівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, директор інституту
кіно і телебачення, завідувач кафедри
театрального мистецтва.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Брилін Борис Андрійович, Вінницький
державний педагогічний університет ім.
М. Коцюбинського, завідувач кафедри
ансамблевої гри та естрадного мистецтва;
кандидат педагогічних наук, доцент
Єскіна Ганна Олександрівна
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор
кафедри прикладної культурології.
Провідна установа: Рівенський державний педагогічний
університет, кафедра культурології.

Захист відбудеться 27.04.2007 р. 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв ( 01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 27.03.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із стратегічних напрямків, визначених державними документами - Законом України “Про освіту”, національною програмою “Освіта (Україна ХХІ століття), Концепцію національного виховання та Концепцією художньо – естетичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах є створення умов для виховання і навчання розвиненої особистості. Вагомого значення набувають питання вдосконалення естетичного виховання підростаючого покоління, формування та розвитку естетичних почуттів, художніх вподобань та смаків.
Проблеми розвитку естетичного смаку та прищеплення особистості досліджуються представниками різних галузей знання: філософами, культурологами, соціологами, істориками, психологами, педагогами.
Естетичний смак привертає увагу численних дослідників як інтегрований показник естетичної культури, духовності та індивідуальної своєрідності особистості (О.Буров, Ш.Герман, О.Дивниненко, Л.Коган, О.Лармін, В.Лисенкова, А.Лосев, І.Маца, В.Розумний, В.Скатерщиков, В.Шестаков, Р.Шульга); естетизованих почуттів і переживань (Л.Виготський, О.Костюк, О.Лазаревська, А.Молчанова, С.Рубінштейн, Б.Теплов); гармонійності єдності чуттєвого і раціонального (В.Липський, Б.Лихачев, Є. Яковлєв).
Проблеми розвитку і формування естетичного смаку розкриті у роботах О.Дивниненко, І.Долецької, С.Долуханова, А.Зися, М.Киященка, І.Лазарева, Н.Лейзерова, В.Мозгота, В.Панченка, Л.Ритікової та інших, у дослідженнях зарубіжних авторів – Г.Айзенка, М.Бредслі, В.Кенника та інших.
Існують різні наукові підходи до розвитку і формуванню естетичного та художнього смаку учнівської молоді та інших груп населення: Б.Івасів та Т.Лисінська (розвиток естетичного смаку молодших школярів); С.Барило, В.Баєвський, І.Казимирська, О.Маленицька (розвиток смаків старшокласників); Г.Падалка, О.Коробко (формування естетичних та художніх смаків майбутніх вчителів); Л.Литвиненко (розвиток художніх смаків у процесі знайомства з різними видами мистецтва); А.Ахмедова та Т.Філіпьєва (роль естетичного виховання у формуванні і розвитку естетичного смаку); О.Ігнатович (процес формування художньо - естетичного смаку підлітків у процесі літературно - творчої діяльності); Л.Шульц (відображення дійсності в естетичному смаку); Н.Калашник (історико – педагогічна генеза формування естетичних смаків учнівської молоді у процесі навчально – виховної діяльності).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ДІЯЛЬНОСТІ АМАТОРСЬКОГО ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок