Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКЛИКАНІ ПОТЕНЦІАЛИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ В УМОВАХ МИМОВІЛЬНОЇ ТА ДОВІЛЬНОЇ УВАГИ У ПІДЛІТКІВ

ВИКЛИКАНІ ПОТЕНЦІАЛИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ В УМОВАХ МИМОВІЛЬНОЇ ТА ДОВІЛЬНОЇ УВАГИ У ПІДЛІТКІВ

Назва:
ВИКЛИКАНІ ПОТЕНЦІАЛИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ В УМОВАХ МИМОВІЛЬНОЇ ТА ДОВІЛЬНОЇ УВАГИ У ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Дмитроца Олена Романівна
УДК 612.821.2: 612.66
ВИКЛИКАНІ ПОТЕНЦІАЛИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
В УМОВАХ МИМОВІЛЬНОЇ ТА ДОВІЛЬНОЇ УВАГИ
У ПІДЛІТКІВ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Наукові керівники: доктор медичних наук, професор
Гіттік Леонід Самійлович,
кандидат біологічних наук, доцент Швайко Світлана Євгеніївна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Макаренко Микола Васильович,
Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України, провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук, професор
Лизогуб Володимир Сергійович,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
завідувач кафедри анатомії та фізіології людини
і тварин
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться 8 липня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79009, Львів, вул. Грушевського, 4, біологічний факультет, аудиторія 321.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17.
Автореферат розісланий 6 червня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.б.н., доцент Манько В.В.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтерес до вивчення індивідуальних властивостей уваги людини постійно зростає, оскільки увагу можна розглядати як базову функцію центральної нервової системи, що лежить в основі когнітивних процесів, пристосувальної поведінки, орієнтування, адекватного реагування на зміни зовнішнього та внутрішнього середовища (Громова, 1980; Mangun, 1995; Filipek, Smrud-Cliceman, Steingard, 1997; Posner, 1998; Баранов-Крилов, 2000; Ігумен Феофан, 2004).
Як психофізіологічний процес увага формується в ході індивідуального розвитку та має вікові характеристики у різні періоди онтогенезу. У віковій динаміці безумовно ускладнюються і мозкові механізми сприйняття, переробки та відтворення інформації (Фарбер, 1990; Дубровинська, 1985; Безруких, 1998; Фарбер, Бетелєва, 1999 та ін.). Проте, небагато робіт присвячено вивченню нейрофізіологічних особливостей уваги у дітей підліткового віку. Початок статевого дозрівання, що припадає на цей вік, вносить свій відбиток на всі процеси, які відбуваються в організмі людини, зокрема на розвиток її основних психофізіологічних функцій. Тому цей віковий період є одним із найскладніших для нейрофізіологічного вивчення і потребує подальших досліджень.
У науковій літературі мало робіт, де викликані потенціали (ВП) розглядаються як об’єктивний показник переробки інформації в умовах мимовільної та довільної уваги. Це стало підставою для подальшого вивчення нейрофізіологічнх механізмів уваги у підлітків. Дослідження базуються на застосуванні сучасних методів реєстрації та комп’ютерного аналізу викликаних потенціалів кори головного мозку, які відображають певні характеристики його спеціалізованої діяльності. Подібні методичні підходи надають додаткові можливості для розкриття особливостей інформаційних процесів у великих півкулях.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводили відповідно до планів науково-дослідної роботи кафедри фізіології людини і тварин Волинського державного університету імені Лесі Українки за програмою „Вікові особливості нейрофізіологічних механізмів когнітивної діяльності”, номер державної реєстрації № 0916 U 006629.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є вивчення особливостей ВП кори головного мозку при мимовільній та довільній увазі підлітків на різних етапах обробки й сприйняття інформації (з урахуванням поточного рівня уваги та статі обстежуваних).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИКЛИКАНІ ПОТЕНЦІАЛИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ В УМОВАХ МИМОВІЛЬНОЇ ТА ДОВІЛЬНОЇ УВАГИ У ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок