Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБУРЕННЯ НАВКОЛОЗЕМНОГО КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ, ВИКЛИКАНІ НАЗЕМНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ

ЗБУРЕННЯ НАВКОЛОЗЕМНОГО КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ, ВИКЛИКАНІ НАЗЕМНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ

Назва:
ЗБУРЕННЯ НАВКОЛОЗЕМНОГО КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ, ВИКЛИКАНІ НАЗЕМНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут радіофізики та електроніки імені О.Я.Усикова
Козак Людмила Володимирівна
УДК 550.388.2; 551.511.8; 551.513
ЗБУРЕННЯ НАВКОЛОЗЕМНОГО КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ,
ВИКЛИКАНІ НАЗЕМНИМИ
ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ
04.00.22 – Геофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті
імені Тараса Шевченка, м. Київ
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Дзюбенко Микола Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри астрономії та фізики космосу
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Ямпольський Юрій Моїсійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України
(м.Харків), завідувач відділу іоносферного
поширення радіохвиль
кандидат фіз.-мат.наук, доцент
Тирнов Олег Федорович,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна Міносвіти і науки України
завідувач кафедри космічної радіофізики
Провідна установа: Інститут іоносфери НАН і МОН України,
відділ теоретичних досліджень, м.Харків
Захист відбудеться “ 28 ” жовтня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури 12, у залі засідань).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури 12).
Автореферат розісланий " 27 " вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я. Кириченко


Загальна характеристика роботи
Дисертація присвячена дослідженню стану верхньої атмосфери та іоносфери Землі над осередками землетрусів за даними супутникових та наземних вимірювань.
Актуальність теми. Сонячний вітер, взаємодіючи з магнітним полем Землі, формує в навколишньому космосі складну сукупність фізичних процесів, які обумовлюють передачу частини сонячної енергії в земну атмосферу завдяки дисипації магнітосферних струмів, частинок та хвиль. Ця взаємодія між сонячним вітром, магнітосферою, іоносферою та нейтральною атмосферою викликає варіації іоносферних та магнітосферних параметрів, в яких проявляються – 11-річний сонячний цикл, 27-добові зміни, відгук на явища типу сонячних спалахів та ін. [1, 2].
Останнім часом дуже зріс інтерес до дослідження стану верхньої атмосфери Землі, оскільки вона є зв`язуючою ланкою між Землею і космічним простором. Цій меті було присвячено ряд супутникових експериментів “UARS”, “TIMED”.
Сонячна активність є основним, але не єдиним чинником, що збурює стан навколоземного середовища. Поряд із сонячною активністю, на стан іоносфери впливають потоки енергії, які проникають знизу – від Землі. На сьогоднішній день існують спостережні дані про те, що в іоносфері локально проявляються тропосферні явища, антропогенні впливи, а також тектонічні процеси.
Одним із потужних наземних джерел енергії є землетрус, і у зв`язку з необхідністю дослідження впливу землетрусів та вивержень вулканів на стан атмосфери, ідентифікація збурень в іоносфері та магнітосфері Землі, що викликані літосферними процесами, набула великого значення. Проблема ототожнення цих збурень на фоні іоносферних неоднорідностей іншого походження є актуальною і практично важливою. Зрозуміло, що для її розв`язання необхідно не лише дослідити іоносферні збурення, а й добре вивчити фонову ситуацію в іоносфері над зоною сейсмічної активності. Природа сейсмоіоносферних зв`язків ще недостатньо зрозуміла, тому вивчення конкретних відгуків в іоносфері на сейсмічну активність буде сприяти розробці адекватних механізмів передачі збурення з літосфери в верхню атмосферу Землі.
Останніми роками широко обговорюється можливість діагностики сейсмічної активності, природних та техногенних катастроф за збуреннями іоносфери. У найближчому майбутньому планується проведення відповідних супутникових експериментів (французький супутниковий проект “DEMETR”, американський “AURA”, російський “Вулкан” та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗБУРЕННЯ НАВКОЛОЗЕМНОГО КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ, ВИКЛИКАНІ НАЗЕМНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок