Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування національної самосвідомості учнів 7–9 класів на уроках історії України

Формування національної самосвідомості учнів 7–9 класів на уроках історії України

Назва:
Формування національної самосвідомості учнів 7–9 класів на уроках історії України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Горохівський Петро Іванович
УДК 372.893
Формування національної самосвідомості
учнів 7–9 класів на уроках історії України
13.00.02 – теорія і методика навчання історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі методики викладання історії і суспільно-політичних дисциплін Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат історичних наук, професор
Ладиченко Тетяна В’ячеславівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри методики викладання історії і суспільно-політичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Комаров Володимир Олексійович,
Криворізький педагогічний університет, завідувач кафедри історії України;
кандидат педагогічних наук
Мацейків Тетяна Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії суспільствознавчої освіти.
Провідна установа Запорізький державний університет, Міністерство освіти і науки України, кафедра історії України, м.Запоріжжя.
Захист дисертації відбудеться “_20__”_травня__ 2005 р. о_1400___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “_19__”_квітня__2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. З перетворенням України на самостійну державу освіта стала власною справою українського народу. Розбудова системи освіти, її докорінне реформування покликані стати основою відтворення інтелектуального, духовного потенціалу народу, національного відродження, становлення державності та демократизації суспільства в Україні.
Процес розбудови української держави, її майбутнє залежить від того, якими будуть її громадяни – сьогоднішні учні, наскільки у них будуть сформовані активна життєва позиція, національна самосвідомість, моральність, готовність до творчої праці, незалежно від професії і роду занять, на благо рідної держави.
Сучасна школа є могутнім фактором виховання молоді, формування її життєвих компетентностей і орієнтирів, духовності, моральності, національної гідності і патріотизму.
Інтенсивне формування самосвідомості припадає на підлітковий вік. Основні її елементи, як і виховання в цілому, закладаються у 7–9 класах.
У реалізації завдання виховання національної самосвідомості в учнів загальноосвітніх шкіл одне із найважливіших місць належить історії України. Уроки історії мають давати учням необхідні приклади відваги і мужності наших предків, які самовіддано боролися за національну незалежність, виховувати почуття поваги до героїчного минулого нашої Батьківщини, почуття гордості за приналежність до українського народу, сприяти залученню учнівської молоді до розбудови своєї держави.
За час перебування України у складі СРСР ця проблема не ставилася взагалі. У середніх загальноосвітніх закладах був відсутній курс історії України. Крім того, історія несла ідеологічне навантаження, а її головним завданням було виховувати комуністичний світогляд.
У роки незалежності України вчені досліджують проблеми духовного відродження, розвитку національної освіти і виховання, окремі напрямки формування національної самосвідомості учнів.
У пропонованому дослідженні виходимо з теоретичних засад формування національної свідомості, закладених у дослідженнях українських вчених: М. Боришевського, Г. Ващенка, Д. Віконської, В. Даниленка, О. Кульчицької, Ю. Липи, В. Москальця, Ю. Римаренка, І. Сікорського, Б. Цимбалюка, Д. Чижевського, М. Шлемкевича, В. Яніва та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування національної самосвідомості учнів 7–9 класів на уроках історії України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок