Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-КОМП’ЮТЕРНО-ТОМОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТРОГО ПЕРІОДУ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ

КЛІНІКО-КОМП’ЮТЕРНО-ТОМОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТРОГО ПЕРІОДУ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ

Назва:
КЛІНІКО-КОМП’ЮТЕРНО-ТОМОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТРОГО ПЕРІОДУ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕЙРОХІРУРГІЇ ІМЕНІ АКАДЕМІКА А.П. РОМОДАНОВА
ГАРУС АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 616.831-001-036.11-073.756.8:681.31
КЛІНІКО-КОМП’ЮТЕРНО-ТОМОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТРОГО ПЕРІОДУ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ
14.01.05 - нейрохірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова
АМН України
Науковий керівник доктор медичних наук, професор Морозов Анатолій
Миколайович, Національний медичний університет імені академіка О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри нейрохірургії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, член-кореспондент АМН
України, професор Педаченко Євген Георгійович,
Інститут нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова
АМН України, керівник клініки черепно-мозкової травми та її наслідків, Головний нейрохірург МОЗ України
доктор медичних наук, професор Могила Василь Васильович, Кримський державний медичний університет імені С.І.Георгієвського МОЗ України, завідувач курсу нейрохірургії кафедри нервових хвороб з курсами нейрохірургії та неврології
Провідна установа: Харківський державний медичний університет
МОЗ України,
кафедра нейрохірургії, м. Харків
Захист відбудеться 22 лютого 2005 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 в Інституті нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 32)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту нейрохірургії імені академіка А.П.Ромоданова АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 32)
Автореферат розісланий __18__ січня 2005 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Л.Л.Чеботарьова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні десятиліття характеризуються неухильним зростанням в усьому світі частоти черепно-мозкового травматизму. Однак, актуальність цієї проблеми визначається не тільки її масштабами, але і невирішеністю багатьох питань діагностики і лікування.
Питання патогенезу черепно-мозкової травми (ЧМТ) одвічно були предметом наукових досліджень, оскільки їх вирішення дозволяє не тільки уточнити і пояснити ті чи інші аспекти клінічної картини, але й, відповідно, обґрунтовувати нові, більш ефективні способи і методи лікування. Так, широко відомі вібраційно-молекулярна теорія, запропонована I.L.Petit ще в 1774 році, вазомоторна теорія I.Ricker (1877), гідродинамічна теорія H.Duret (1878), ротаційна теорія E.Bergmann (1880) та ін.
Проте, відсутність належних технічних можливостей до недавнього часу обмежувало коло цих досліджень переважно експериментальними роботами.
Експериментальне вивчення ЧМТ сприяло об’єктивно-узагальненому розумінню відповідних патологічних процесів і можливих способів впливу на них. Однак, і пропоновані діагностичні та лікувальні побудови також мали досить узагальнений характер.
Ситуація принципово змінилася з появою методів нейровізуалізації, які дають можливість в кожному конкретному випадку неінвазивним шляхом та з високою вірогідністю виявляти травматичні зміни в тканинах головного мозку, а також прослідковувати їх у динаміці. Відповідно, з'явилися принципово нові можливості цілеспрямованої корекції лікувальних заходів, що значно підвищують їх ефективність. Як свідчать дані J.Karlen, D.Stula (1987), якщо в 1969 році смертність після тяжкої ЧМТ складала 80%, то в 1973 році, після впровадження в медичну практику комп'ютерної томографії – вже тільки 50%.
Проте, пов'язувати перспективи поліпшення результатів ЧМТ тільки з можливостями нової діагностичної техніки представляється невиправданим, оскільки покази до проведення інструментальних обстежень визначаються відповідною клінічною картиною. При ЧМТ вона може не відповідати ступеню морфологічних змін. З іншого боку, при недостатньому врахуванні клінічних проявів, отримані в гострому періоді травми благополучні дані нейровізуалізації ніяким чином не гарантують від розвитку в подальшому так званих вторинних ушкоджень мозку, що у 20-25 % випадків є причиною летальних результатів (Морозов А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-КОМП’ЮТЕРНО-ТОМОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТРОГО ПЕРІОДУ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок