Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РУХ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ ЗА НАЦІОНАЛЬНУ ПОЧАТКОВУ ОСВІТУ КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК 1917 р.

РУХ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ ЗА НАЦІОНАЛЬНУ ПОЧАТКОВУ ОСВІТУ КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК 1917 р.

Назва:
РУХ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ ЗА НАЦІОНАЛЬНУ ПОЧАТКОВУ ОСВІТУ КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК 1917 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім.І.І. МЕЧНИКОВА
ГАЙДАЙ Ольга Михайлівна
УДК 94(477):37.035.6:329”18/1917”(043.3)
РУХ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ ЗА НАЦІОНАЛЬНУ ПОЧАТКОВУ ОСВІТУ КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК 1917 р.
Спеціальність: 07.00.01. – Історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, Щетніков Василь Петрович, професор кафедри історії України Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук, професор, Шкварець Валентин Павлович, професор Миколаївського навчально-наукового інституту Одеського національного університету ім.. І.І.Мечникова, завідувач кафедри українознавства.
кандидат історичних наук, доцент, Агафонова Надія Василівна, доцент кафедри історії України
Одеського державного економічного університету.
Провідна установа – Харківський національний університет імені
В. Н. Каразіна, кафедра історії України.
Захист відбудеться “ 14 ” жовтня 2005 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026 м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “13” вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лозовський А.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Початкова освіта є основою, що визначає подальші ступені навчання і виховання людини, її духовний розвиток. Грамотно зорієнтована державна політика в галузі організації навчально-виховного процесу початкової школи здатна створювати основу, на якій у подальшому можна будувати фундамент громадянського суспільства, забезпечувати соціальний прогрес і стабільний розвиток України.
У кінці XIX – на початку XX ст. процес становлення системи початкової освіти в Україні зазнавав період надзвичайно бурхливої трансформації.
Спроби уряду пристосувати навчально-виховний процес і структуру початкової школи до нових економічних і духовних реалій зазнавали жорсткого опору і підлягали критиці як з боку консерваторів, так і з боку лібералів. У дискусіях теоретиків “чистої” освіти все частіше лунали голоси прибічників створення самобутніх національних шкіл, котрі явочним порядком, “таємно” від влади, навчали школярів за своїми програмами, що були співзвучними з їхнім національним менталітетом і виховували етнічну самовідданість.
Україна сьогодні, як і сторіччя тому, переживає складну ситуацію становлення і розвитку національної системи освіти.
Актуальність теми. За своєю напруженістю цей період нагадує, а багато в чому навіть і дублює сучасний етап розвитку української державності. Як формувалося правове поле початкової шкільної освіти? Через які соціальні “перепони” довелося пройти першим подвижникам створення національних шкіл? В якій площині дебатувалося питання про початкову освіту на всіх рівнях представницької влади? І, нарешті, найголовніше, якими правовими та вольовими способами було досягнуто історичного компромісу в справі створення єдиної початкової школи?
Актуальність теми полягає у відтворенні об’єктивної картини історичної дійсності, в якій проходила боротьба громадських організацій і політичних партій за створення неповторної національної початкової школи у кінці XIX – на початку XX ст. Через порівняльно-історичний та історико-педагогічний аналіз даного періоду робота тісно пов’язана з довготривалими державними програмами правового забезпечення діяльності початкових шкіл усіх форм власності, з міністерськими програмами удосконалення навчально-виховного процесу в початковій освіті.
Боротьба за національну школу в Російській імперії в кінці XIX – на початку XX ст. найрізноманітніших політичних сил – це своєрідний лакмусовий папір для того, щоб визначити демагогічність, відвертість, декларатизм, популізм, раціональність програми тієї чи іншої політичної партії у сучасному українському парламенті, що розглядають свої культурологічні програми, як беззаперечну істину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РУХ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ ЗА НАЦІОНАЛЬНУ ПОЧАТКОВУ ОСВІТУ КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК 1917 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок