Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> управлiнське рiшення як вид соцiальної дiяльностi

управлiнське рiшення як вид соцiальної дiяльностi

Назва:
управлiнське рiшення як вид соцiальної дiяльностi
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харкiвський національний унiверситет
ім. В.Н. Каразіна
Романенко Свiтлана Володимирiвна
УДК 316. 334. 2
управлiнське рiшення
як вид соцiальної дiяльностi
Спеціальність 22. 00. 07 – соціологія управління
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата соцiологiчних наук
Харкiв – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філософських наук, доцент
Гансова Емма Августівна,
кафедра соціології Інституту соціальних наук
Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, професор.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, доцент
Хижняк Лариса Михайлівна,
кафедра соціології праці та управління
соціологічного факультету
Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, професор;
кандидат соціологічних наук, доцент
Лапшина Вікторія Леонідівна,
кафедра соціології
Національного університету внутрішніх справ, м. Харків.
Провідна установа – Інститут соціології НАН України (м. Київ),
відділ економічної соціології
Захист відбудеться “ _17__” ___квітня___ 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 64 051 15 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1 , ауд. 2 – 11).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібіліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, майдан Свободи, 4).
Автореферат розісланий “_16_” ___березня___ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шеремет І.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність розробки проблеми прийняття управлінського рішення визначається необхідністю систематизуючої діяльності під час кризи, розпаду старих громадських структур і утворення нових. За цих умов особливу значимість набуває управлінська діяльність як засіб упорядкування та організації зв‘язків, елементів, відносин в ефективно функціонуючі системи. Як показує історія становлення теорії управління і менеджменту, найбільш суттєві зміни в системах управління відбувалися на практиці під впливом кризових становищ. Іншими словами, сам розвиток управлінської теорії обумовлюється ситуаціями соціальної кризи, що робить теперішній момент доцільним для подібного дослідження.
Центральне місце в системі діяльності з управління належить процесу прийняття рішення. Саме цей вид управлінської діяльності привернув нашу увагу. Незважаючи на достатньо високий рівень розробленості проблеми прийняття рішення у вітчизняній і зарубіжній літературі, ця теорія не отримала загальносоціологічного трактування, яке відкриває нові можливості для подальшого її розвитку. Крім того, соціологічна інтерпретація теорії прийняття управлінського рішення заповнює існуючі прогалини в самій соціологічній науці, доповнює категоріальний апарат соціології важливими для реалізації її управлінсько-регулятивної функції категоріями.
Актуальність опрацювання даної проблеми пов’язана також із поширенням сфери застосування та дії теорії прийняття рішення. Зниження рівня державного регулювання економікою впливає на зміну соціального характеру рішень, які приймаються. Управлінське рішення стає соціальною діяльністю для все зростаючого числа суб’єктів, зокрема, для представників приватного бізнесу, учасників громадських рухів, організацій тощо. Практична значимість теми дослідження зростає також у зв’язку з підвищенням рівня ризику та відчутності наслідків від прийняття “невірних” рішень. Усі ці фактори пред’являють нові вимоги до суб’єкта прийняття управлінського рішення, що веде до виникнення нових заявок розвитку і реорганізації теорії, зміщення акценту з об’єктивної на суб’єктивну сторону процесу, що вивчається.
Актуальність звернення саме до теоретичного аспекту прийняття управлінського рішення пояснюється необхідністю структурування даної теорії в перехідний період, коли відбувається масштабна соціально-економічна реконструкція.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: управлiнське рiшення як вид соцiальної дiяльностi

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок