Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИЇВСЬКИЙ ФРЕБЕЛІВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ В СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (1907-1920 рр.)

КИЇВСЬКИЙ ФРЕБЕЛІВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ В СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (1907-1920 рр.)

Назва:
КИЇВСЬКИЙ ФРЕБЕЛІВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ В СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (1907-1920 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Прудченко Інна Іванівна
УДК 378 (09) (048)
КИЇВСЬКИЙ ФРЕБЕЛІВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
В СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
(1907-1920 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дем’яненко Наталія Миколаївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри освітньо-виховних систем.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Майборода Василь Каленикович,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
професор кафедри управління освітою;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Антонець Михайло Якович,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії історії педагогіки.
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, кафедра педагогіки, психології і методики викладання математики, Міністерство освіти і науки України, м. Чернігів.
Захист дисертації відбудеться 15 квітня 2005 року о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. № .
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 12).
Автореферат розісланий 15 березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Безносюк


Загальна характеристика роботи
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. У Національній доктрині розвитку освіти України в XXI ст., Законі України „Про вищу освіту” наголошується на стратегії випереджувального інноваційного розвитку вищої освіти як соціального інституту з метою самоствердження і творчої самореалізації особистості впродовж життя. Однією з умов створення конкурентоспроможної й гнучкої системи вищої освіти, поряд із інтеграцією до Болонського процесу, визначається необхідність збереження і збагачення українських культурно- історичних традицій. Особливо важливим при цьому є утримання балансу між новаціями та традиціями. Україна має цінний досвід створення вищих навчальних закладів, результативність функціонування яких перевірена часом. Унікальним за значенням, змістом і формами діяльності вважається Київський Фребелівський педагогічний інститут (1907-1920 рр.). Звернення до дослідження еволюції окремих навчальних закладів дозволяє, по-перше, з'ясувати особливості розвитку системи освіти конкретної країни на певному історичному етапі та місце і роль у ній досліджуваного навчального закладу; по-друге, обґрунтувати основні тенденції і особливості становлення освітньої установи на фоні загального розвитку освітніх процесів у країні; по-третє, актуалізувати цінний досвід діяльності навчального закладу щодо сучасних модернізаційних процесів в освіті.
Діяльність Фребелівського педагогічного інституту (1907-1920 рр.) досліджується на тлі розвитку вищої освіти в Україні кінця ХІХ – початку ХХ ст., відображеного у публікаціях відомих організаторів освіти, науковців, громадсько-педагогічних діячів зазначеного періоду: В.І.Вернадського, М.С.Грушевського, О.І.Дорошенка, М.М.Ланге, І.І.Огієнка, М.І.Пирогова, С.Ф.Русової, С.Сірополка, І.М.Стешенка та ін.
Проблеми становлення педагогічної освіти в Україні ХІХ – початку ХХ століття, в тому числі жіночої, аналізуються в сучасних дослідженнях за авторством М.Я.Антонця, Л.П.Вовк, Н.М.Дем’яненко, М.Б.Євтуха, Т.К.Завгородньої, А.Є.Іванової, В.П.Кеміня, Д.Ю.Коржова, І.Г.Малінко, В.К.Майбороди, О.Л.Сидоренка, Л.О.Смоляр, О.В.Сухомлинської, В.В.Тригубенка, С.М.Філоненка, М.Д.Ярмаченка та ін. Стислі відомості про діяльність Фребелівського педагогічного інституту містяться у монографіях Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КИЇВСЬКИЙ ФРЕБЕЛІВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ В СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (1907-1920 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок