Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЯКОВСЬКИЙ СКЕЙЛІНГ У НЕПРУЖНИХ hh-ПРОЦЕСАХ ПРИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЯХ

ПОЛЯКОВСЬКИЙ СКЕЙЛІНГ У НЕПРУЖНИХ hh-ПРОЦЕСАХ ПРИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЯХ

Назва:
ПОЛЯКОВСЬКИЙ СКЕЙЛІНГ У НЕПРУЖНИХ hh-ПРОЦЕСАХ ПРИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Овсянко Михайло Михайлович
УДК 518.5+531.2
ПОЛЯКОВСЬКИЙ СКЕЙЛІНГ У НЕПРУЖНИХ hh-ПРОЦЕСАХ
ПРИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЯХ
01.04.16 - фізика ядра, елементарних частинок
і високих енергій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Русов Віталій Данилович, Одеський національний політехнічний
університет, завідувач кафедрою теоретичної та експериментальної
ядерної фізики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Прокопець Геннадій Олександрович, Київський національний
університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри ядерної фізики
доктор фізико-математичних наук, ст.н.с.
Єнковський Ласло Ласлович, Інститут теоретичної фізики
ім. М.М.Боголюбова НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа Національний науковий центр
“Харківський фізико-технічний інститут”
Захист відбудеться “27” грудня 2002 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.06 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “ 27 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шевчук В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Значні успіхи сучасної фізики високих енергій останніх десяти років передусім підтверджують наші уявлення про те, що навколишній світ побудований із кварків і лептонів, які взаємодіють з каліброваними полями чи, іншими словами, шляхом обміну g-квантами (електромагнітна взаємодія), проміжними бозонами (слабкі взаємодії) і глюонами (сильна взаємодія). Така картина світу вже одержала свій опис у межах єдиної каліброваної теорії електрослабких взаємодій і знаходить обґрунтування в рамках квантової хромодинаміки - теорії сильних взаємодій, ключові фізичні елементи якої хоча і встановлені, але ще далекі від повного розуміння.
Квантова хромодинаміка успішно описує взаємодію кольорових партонів (кварків і глюонів) на малих відстанях, коли в силу властивості асимптотичної свободи вони слабко взаємодіють, і стає можливим використовувати методи теорії збурень. На великих відстанях непертурбативні ефекти істотно підсилюються, і взаємодія стає настільки сильною, що, імовірно, не дає кольоровим кваркам (глюонам) знаходитися у вільному стані. І тільки їхні безбарвні стани (адрони) спостерігаються в експерименті. Саме опис цієї стадії непружних процесів, на якій з кольорових кварків і глюонов формуються адрони, є головною невирішеною проблемою теорії сильних взаємодій (проблема конфайнмента). Тому дослідження множинного утворення адронів при високих енергіях має важливе значення як для одержання структурних елементів, необхідних як для створення повної теорії, так і для перевірки КХД на малих відстанях.
Для з'ясування динаміки процесів і розв'язання проблеми адронізації першорядну роль грають розподіл непружних подій чи, іншими словами, розподіл кінцевих адронів за множинністю. При цьому однією з найцікавіших властивостей експериментальних розподілів за множинністю є наявність так званого скейлінгу при ІSR-енергіях. Згідно з припущеннями, що пояснюють умови появи скейлінгу (гіпотези Полякова (ЖЕТФ.- 1970.-Т.59.- С.544) і Коба-Нільсена-Олесена (Nucl. Phys.-1972.- B40.- P.317) про асимптотичну масштабну інваріантність в сильних взаємодіях), розподіли за множинністю залежать лише від відношення числа частинок n до їх середнього числа <n> і не залежать від енергії взаємодії Цs.
Актуальність теми. У відомому розумінні, гіпотези Полякова і Коба-Нільсена-Олесена, незважаючи на однаковий вид скейлінгової функції, відбивають зовсім різний фізичний зміст. І не тільки тому, що вони описують процеси множинного народження адронів для різних типів взаємодій - лептонних і адронних відповідно, зокрема , для е+е- і hh-процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОЛЯКОВСЬКИЙ СКЕЙЛІНГ У НЕПРУЖНИХ hh-ПРОЦЕСАХ ПРИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок