Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕРЕДНЄ ПОДНІПРОВ'Я ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ

СЕРЕДНЄ ПОДНІПРОВ'Я ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ

Назва:
СЕРЕДНЄ ПОДНІПРОВ'Я ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,08 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
УДК 903 (477.4)
ЛИСЕНКО
Сергій Дмитрович
СЕРЕДНЄ ПОДНІПРОВ'Я
ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ
Історичні науки - 07.00.04 - археологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі археології доби міді-бронзи Інституту археології НАН України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук КЛОЧКО Віктор Іванович, Інститут пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури і мистецтв України, зав. відділом охоронних археологічних досліджень.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор БАЛАГУРІ Едуард Альбертович, Ужгородський державний університет, зав. кафедрою історії давнього світу та середніх віків. кандидат історичних наук, старший науковий співробітник ЧЕРНЯКОВ Іван Тихонович, Інститут пам'яткоохоронних досліджень Міністерства культури і мистецтв України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра археології та музеєзнавства, Міністерство освіти та науки України.
Захист відбудеться 05.03.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті археології Національної Академії Наук України за адресою: 04210, Україна, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту археології НАН України (м.Київ, проспект Героїв Сталінграду, 12).
Автореферат розісланий 03.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук В.О.Петрашенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальнiсть роботи. Винятково вигідне географічне розташування Середнього Подніпров'я на перехресті головної водної артерії Північного Причорномор'я (Дніпра) та її найбільших притоків (Десни та Прип'яті), обумовлює значення вивчення регіону для з'ясування багатьох питань давньої історії України та Східної Європи в цілому. В цьому плані вивчення пам'яток доби пізньої бронзи (18-10 ст. до н.е.) набуває особливого значення, як доби перехідної від первісності до ранньокласових суспільств.
Старожитності доби пізньої бронзи Середнього Подніпров'я в тій або іншій мірі (безпосередньо або генетично) пов'язують з тшинецькою культурою (областю, спільністю, культурним колом), культурами багатоваликової кераміки та зрубною. За минулу чверть сторіччя у Середньому Подніпров'ї було виявлено та дослiджено цілий ряд нових археологічних пам'яток. Значна частина нових матеріалів не вписується в загально визнані культурно-хронологічні схеми, що робить необхідним створення принципово нової моделі утворення і функціонування Тшинецького культурного кола (далі ТКК) та його зв'язків зі "зрубним" світом.
Зв'язок з державними програмами. Робота виконана в рамках планової теми “Історія вивчення археологічних культур неоліту - енеоліту - бронзового віку на території України. Упорядкування джерельної бази.” відділу археології енеоліту - бронзового віку Інституту археології НАН України, державний реєстраційний №0101U000592, і є однією з її частин.
Об'єктом дослідження є історія населення Середнього Подніпров'я доби пізньої бронзи.
Предметом дослідження є археологічні пам'ятки доби пізньої бронзи Середнього Подніпров'я. В порівняльному плані задіяні старожитності доби пізньої бронзи інших регіонів Східної Європи.
Мета роботи полягає у введені в науковий обіг та систематизації матеріалів з пам'яток доби пізньої бронзи Середнього Подніпров'я; висвітленні залежності культурних проявів від екологічного оточення (ландшафтів, гідросистеми, грунтів, рослинності, клімату); виділенні у регіоні в межах ТКК культурних груп, що займають різні екологічні ніші.
Завданням роботи є: 1) визначення ареалів культурних груп ТКК у Середньому Подніпров'ї при співставленні всього комплексу артефактів з географічними характеристиками регіону; 2) характеристика побутових пам'яток регіону; 3) характеристика поховального ритуалу та виявлення його особливостей у різних культурних групах; 4) характеристика речового комплексу; 5) створення хронологічної колонки розвитку культурних груп ТКК у Середньому Подніпров'ї; 6) визначення напрямків зв'язків населення Середнього Подніпров'я доби пізньої бронзи з населенням інших регіонів Східної Європи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕРЕДНЄ ПОДНІПРОВ'Я ЗА ДОБИ ПІЗНЬОЇ БРОНЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок