Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ОПОДАТКУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ

ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ОПОДАТКУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ОПОДАТКУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТИМОШЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 336.221.24
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ОПОДАТКУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки Європейського університету
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Ястремський Олександр Іванович,
Міжнародний християнський університет,
завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Лондар Сергій Леонідович,
Український державний університет
економіки і фінансів,
проректор з навчально-організаційної роботи
кандидат економічних наук, професор
Дема Дмитро Іванович,
Державний агроекологічний університет України,
завідувач кафедри фінансів і аудиту
Провідна установа: Хмельницький національний університет МОН України,
кафедра економіки та менеджменту, м. Хмельницький
Захист відбудеться “23” грудня 2004 р. о “13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.063.01 в Європейському університеті за адресою: 03115, м. Київ, бул. академіка Вернадського, 16-в, 2-й поверх, конференц-зал, к. 205.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Європейського університету (03115, м. Київ, вул. Депутатська, 15/17).
Автореферат розісланий “__” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Луцій О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах розвитку економіки України податки є основним важелем фіскальної політики держави і, одночасно, - потужним інструментом регулювання економічної діяльності підприємств. Національна система оподаткування перебуває на стадії чергового реформування, оскільки виявилась неадекватною щодо трансформації економічних процесів до сталого зростання і не спроможною виконувати регулюючу та стимулюючу функції. Проблеми оподаткування в Україні обумовлюються нерівномірністю податкового навантаження на платників податків, надмірною кількістю податкових пільг, відсутністю дієвого економіко-організаційного механізму обчислення та стягнення податків на мікроекономічному рівні.
Об’єктивною передумовою подальшого розвитку підприємств є розгляд та удосконалення податкового механізму в контексті його складових - економічної, яка забезпечує економію коштів в результаті податкової оптимізації, та організаційної, яка передбачає вибір форм і методів оподаткування відповідно до законодавчої бази, що регламентує цей механізм. Саме це зумовило появу економіко-організаційного механізму оподаткування підприємств і обумовлює необхідність використання його принципів та інструментів, організації податкового планування, реалізації й економічного обґрунтування схем мінімізації податкових відрахувань підприємств.
Нині проблема механізму оподаткування підприємств в Україні досить широко розглядається на макроекономічному рівні, тоді як на рівні підприємства відсутні економічно обґрунтовані методики прогнозування, планування, аналізу податкових відрахувань, а проводяться лише практичні рекомендації щодо законного чи незаконного їх зниження.
Отже, теоретичне обґрунтування сутності, інструментів, засад організації, місця економіко-організаційного механізму оподаткування в економічній діяльності підприємств набуває дедалі більшого значення і залишається актуальним.
Теоретичні аспекти механізму оподаткування підприємств висвітлюються в наукових працях багатьох відомих зарубіжних вчених, серед яких: Дж. Б’юкенен, А.Вагнер, Л. Ерхард, А. Лаффер, С. Норт, А. Пігу, Д. Стігліц та інші.
Сучасні наукові підходи до сутності оподаткування та його оптимального механізму функціонування постійно досліджуються вітчизняними вченими, зокрема: М. Азаровим, О. Василиком, В. Вишнівським, Д. Демою, А. Крисоватим, С. Лондарем, І. Луніною, А. Соколовською. Проблеми економіко-організаційного механізму оподаткування останнім часом досліджують вчені-економісти Є. Бережний, А. Єлисєєв, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ОПОДАТКУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок