Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження калієвих каналів та їх ролі в кардіоміоцитах, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші

Дослідження калієвих каналів та їх ролі в кардіоміоцитах, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші

Назва:
Дослідження калієвих каналів та їх ролі в кардіоміоцитах, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,50 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ГРИЩЕНКО ОЛЕКСІЙ ВАДИМОВИЧ
УДК 611.127:612.179.1, 577.352.5.
Дослідження калієвих каналів та їх ролі в кардіоміоцитах, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші
03.00.02 - біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 1998 р.


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України
Науковий керівник: Доктор біологічних наук, проф., академік НАНУ Костюк Платон Григорович
Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України, директор
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, професор кафедри біофізики Національного університету ім. Тараса Шевченка Зима Валентин Леонідович
Кандидат біологічних наук, вчений секретар Міжнародного центру молекулярної фізіології Федулова Світлана Анатоліївна
Провідна установа: Інститут молекулярної біології та генетики, м. Київ
Захист відбудеться “__29__”__грудня_____1998 р. о __11-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-01.13.01 при інституті ім.О.О.Богомольця НАН України, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту ім.О.О.Богомольця, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий “_26_”___листопада____1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О. Сорокіна-Маріна


ВСТУП
Актуальність проблеми
Під час пренатального періоду розвитку хребетних тварин формуються різні органи і починають виявлятися притаманні їм функції. Серце є першим органом ембріону, що досягає функціонального стану. Тому ембріональний розвиток та раннє розвинення електрофізіологічних та пов’язаних з ними функцій привертають до себе значну увагу. Але фізіологічне дослідження функцій серця, в тому числі електричних властивостей, що обумовлюють реполяризацію потенціалів дії в клітинах серця ембріону, обмежувалось складністю застосування стандартних електрофізіологічних методів. Вивченню експресії іонних каналів під час раннього періоду розвитку ембріону ссавців перешкоджає маленький розмір ембріонального серця та відсутність стабільних клітинних ліній для моделювання пренатальних стадій кардіоміогенезу. Нові можливості для вивчення ранніх стадій кардіоміогенезу були нещодавно продемонстровані з використанням кардіоміоцитів, диференційованих in vitro з ембріональних стовбурових клітин миші.
Мета дослідження
Вивчити зв’язані з віком зміни експресії калієвих каналів, що лежать в основі реполяризації потенціалу дії серцевих клітин, та роль струмів через ці канали в стабілізації ритмічної активності ранніх кардіоміоцитів.
Завдання дослідження
1.
Визначити типи вихідних калієвих струмів в кардіоміоцитах, диференційованих in vitro з ембріональних стовбурових клітин.
1.
З’ясувати залежність експресії калієвих каналів вихідного випрямлення від часу диференціювання кардіоміоцитів in vitro.
1.
Визначити роль АТФ-залежних калієвих каналів вихідного випрямлення ранніх кардіоміоцитів в регуляції та стабілізації електричної активності клітин.
1.
Вивчити вплив зміни позаклітинної концентрації іонів калію на швидкий транзієнтний калієвий струм.
Наукова новизна роботи
Показані зміни експресії різних типів калієвих каналів вихідного випрямлення під час раннього кардіоміогенезу міоцитів, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші. Показана особливо важлива роль каналів швидкого калієвого (Ito) струму у формуванні та підтримці стабільної ритмічної активності кардіоміоцитів на найбільш ранньому строкові диференційовки - від однієї до чотирьох діб після появи спонтанних, ритмічних скорочень клітин.
Виявлено, що на відміну від інших типів калієвих каналів, АТФ-залежні канали експресуються практично в усіх кардіоміоцитах незалежно від строку діференціювання, а густина струмів крізь ці канали практично не змінюється з віком клітин. Показана роль каналів, що активуються АТФ, в змінах електричної активності кардіоміоцитів, що виникають при змінах енергетичного метаболізму клітини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Дослідження калієвих каналів та їх ролі в кардіоміоцитах, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок