Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТА ЗА РАХУНОК КОМБІНОВАНОЇ МОДИФІКАЦІЇ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ ТА НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ

ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТА ЗА РАХУНОК КОМБІНОВАНОЇ МОДИФІКАЦІЇ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ ТА НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТА ЗА РАХУНОК КОМБІНОВАНОЇ МОДИФІКАЦІЇ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ ТА НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,37 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Костюк Олена Геннадіївна
УДК 621.9.02.
ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТА
ЗА РАХУНОК КОМБІНОВАНОЇ МОДИФІКАЦІЇ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ
ТА НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Різання матеріалів та різальні інструменти” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
ГРАБЧЕНКО Анатолій Іванович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри різання матеріалів та різальних інструментів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ВНУКОВ Юрій Миколайович,
Запорізький державний технічний університет, завідувач кафедри верстатів та інструментів;
кандидат технічних наук, доцент
КРАСНОЩОК Юрій Степанович,
Харківський державний технічний університет сільського господарства, доцент кафедри технології матеріалів.
Провідна установа: Інститут машин та систем НАН України та Державного комітету промислової політики України (м. Харків).
Захист відбувся “ 22 ” березня року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 050. 12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 21 ” лютого 2001 року.
За вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Карпусь В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення якості виробів, що випускаються, нерозривно пов'язано з використанням у машинобудуванні нових конструкційних матеріалів, що мають підвищені фізико-механічні та експлуатаційні властивості. Вагомою причиною, що стримує розширення галузі застосування цих матеріалів, є трудомісткість їх обробки, пов'язана з малою стійкістю різального інструменту. Особливо це стосується нержавіючих та жаростійких сталей та сплавів, що схильні до фізико-хімічної взаємодії з матеріалом інструмента, які також зберігають свої механічні властивості тільки при невисоких температурах.
Все це вказує на необхідність створення й використання більш теплостійких та зносостійких різальних інструментів.
Найефективнішим шляхом, пов'язаним з удосконаленням існуючих інструментальних матеріалів, є модифікація поверхневого шару різального інструмента (РІ). Підвищення зносостійкості контактуючих поверхонь РІ досягаеться завдяки формуванню поверхневого шару зі спеціальними властивостями, що складається з нанесеного більш стійкого покриття та створеного інертного прошарку між інструментальним матеріалом та матеріалом, що оброблюється.
На цей час нема єдиного методу обробки поверхні, який забезпечив би увесь комплекс експлуатаційних властивостей. До числа таких методів належать: лазерне зміцнення (ЛЗ), що дає можливість істотно змінити властивості матеріалу поверхневого шару на глибину до 1 мм шляхом модифікації матеріалу РІ; іонно-плазмові покриття (ІПП), що підвищують у широкому діапазоні зносостійкість поверхні, її опір корозії і ерозії, та інші.
У зв'язку з цим розробка комбінованої технології з використанням лазерного зміцнення та плазмово-іонних покриттів, яка б дозволила створити необхідний профіль зміни мікротвердості поверхневого шару за глибиною, одержати потрібну шорсткість, адгезію, зносостійкість та корозійну стійкість різального інструмента, є актуальною задачею для сучасного машинобудування.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Актуальність теми дисертації підтверджується тим, що вона пов'язана з виконанням робіт за такими програмами:
1. Програмою ДКНТ України з фундаментальних досліджень проект “Підвищення надійності та експлуатаційних властивостей деталей машин шляхом формування поверхневих шарів за допомогою комбінованих технологій, що включають плазмово-іонну та світлопроменеву обробки”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ РІЗАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТА ЗА РАХУНОК КОМБІНОВАНОЇ МОДИФІКАЦІЇ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ ТА НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок