Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> хімічний склад F-, G-, K- зір ЯК спостережний прояв еволюції зір та Галактики

хімічний склад F-, G-, K- зір ЯК спостережний прояв еволюції зір та Галактики

Назва:
хімічний склад F-, G-, K- зір ЯК спостережний прояв еволюції зір та Галактики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,49 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Мішеніна Тамара Василівна
УДК 524.3-85, 524.4; 524.7
хімічний склад F-, G-, K- зір ЯК спостережний
прояв еволюції зір та Галактики
Спеціальність 01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДІ “Астрономічна обсерваторія” Одеського національного
університету ім. І. І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
Щукіна Наталія Геннадіївна, Головна Астрономічна обсерваторія НАН України; завідувач відділу;
доктор фізико-математичних наук
Любімков Леонід Сергійович, Кримська Астрофізична обсерваторія Міністерства освіти і науки України; провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, професор
Леушин Валерій Володимирович, Спеціальна Астрофізична обсерваторія АН Росії, Московський відділ, Росія; завідувач відділу.
Провідна установа:
Астрономічна обсерваторія Львівського національного університету ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “25” березня 2005 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: 03680, Київ, ГАО НАН України, вул. Академіка Заболотного, 27. (Початок засідань о 10 год.).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці ГАО НАН України за адресою:
03680, Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий “16”лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І. Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Введення в роботу нових потужних телескопів, прогресуючий розвиток приймачів випромінювання і методів аналізу спектрів дозволяють нам переглянути невирішені проблеми еволюції Галактики та власної еволюції зір. Визначальними в цьому питанні є якість, надійність та однорідність спостережуваних даних.
Сучасні уявлення про збагачення Галактики хімічними елементами виходять із посилань, що елементи, крім водню і гелію з невеликими домішками літію, берилію і бору, синтезуються в масивних зорях, які вибухають як Наднові і постачають ці елементи в міжзоряне середовище. Крім масивних зір, існують і інші джерела та види збагачення: це, передусім, вітер від зір різноманітних мас, утворення елементів в реакціях сколювання ядер C, N, O космічними променями та ін. Маломасивні зорі, вік яких близький до віку Галактики, утворюються із збагаченого елементами міжзоряного середовища (МЗС), захоплюють ці елементи і можуть бути реперами хімічної еволюції Галактики. При цьому, хімічний склад таких зір, в тому числі і невеликих мас, може змінюватись в процесі власної еволюції зорі внаслідок ядерних реакцій, що проходять в їх надрах, і наступного перемішування речовини. Будь-яке надійне і детальне дослідження хімічного вмісту потребує виявлення цих змін.
Актуальність теми. Спостережне обґрунтування теорій хімічної та динамічної еволюції є найважливішою складовою їх побудови та конструювання. Актуальність теми полягає в тому, що саме нові, більш надійні дані змінюють наші уявлення і вимагають нових розрахунків та теорій, адекватно описуючих наш Всесвіт в цілому і Галактику зокрема. Параметри атмосфер і хімічний склад зір з одного боку, та їх кінематичні характеристики ? з другого, дозволяють дослідити детальну поведінку вмісту того чи іншого елементу, як в атмосферах зір, що знаходяться на різних еволюційних стадіях, так і в атмосферах зір, які належать різним галактичним структурам. Це дає змогу вирішити ряд проблем, що стоять перед дослідниками і дотепер однозначно не з'ясовані. Надійне визначення вмісту таких елементів як Li, C, N, O, Na, Mg та ін. в атмосферах зір, як карликів, так і гігантів, насамперед тестує моделі власної еволюції зорі, наявність фізичних процесів, що призводять до зміни вмісту цих елементів, а також дає обґрунтування теоріям хімічної еволюції Галактики, а у випадку Li ? сприяє вибору тієї чи іншої моделі Великого Вибуху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: хімічний склад F-, G-, K- зір ЯК спостережний прояв еволюції зір та Галактики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок