Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання і картографічне відтворення площинного змиву ґрунтів

Моделювання і картографічне відтворення площинного змиву ґрунтів

Назва:
Моделювання і картографічне відтворення площинного змиву ґрунтів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,22 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Бліндер Юрій Степанович
УДК 528.9:519.876.5:631.485
Моделювання і картографічне відтворення
площинного змиву ґрунтів

05.24.02 – фотограмметрія і картографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Волинському державному університеті імені Лесі Українки
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Мельник В. М. заслужений працівник народної освіти України,
доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри геодезії, землевпорядкування і кадастру,
Волинський державний університет імені Лесі Українки
Офіційні опоненти:
Волощук М. Д. доктор сільськогосподарських наук, професор,
завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства,
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника,
м. Івано-Франківськ;
Барановський В. Д. кандидат технічних наук, доцент,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
м. Київ
Провідна установа: Івано-Франківський національний технічний університет
нафти і газу Міністерства освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ.
Захист дисертації відбудеться “ 03 ” липня 2006 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Карпінського, 6, Інститут геодезії, ауд. 518, ІІ навчальний корпус.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою 79013, Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “ 02 ” червня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13
доктор технічних наук С. Г. Савчук


1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В умовах сучасної кризової екологічної ситуації в Україні проблема охорони ґрунтів від ерозії має особливу актуальність і значимість. За інтенсивністю ерозійних процесів Україна посідає одне з перших місць у Європі, а масштаби ерозії такі, що про це необхідно говорити як про національне лихо. Щорічні збитки від ерозії сягають нині понад 10-15 млрд. грн. (Швебс Г.І. та ін., 2003).
За матеріалами досліджень деяких авторів загальні річні втрати ґрунтів від ерозії в країні становлять 60 млн. тонн, інших – понад 500 млн. тонн (Тарарико А.Г.,1990). Вочевидь, методи визначення втрат ґрунтів від ерозійних процесів потребують удосконалення, особливо це стосується мікроструктурних досліджень. Морфометричні і геометричні характеристики мікроструктури ґрунту на сьогодні дуже недостатньо вивчені. Відповідно особливо важливий комплексний аналіз форми і розмірів, всіх компонентів структури ґрунту, зокрема порового простору, оскільки морфологія пор визначає кількісні і функціональні властивості структури ґрунту (Norton L., 1987).
Одними з перших робіт в області морфометричного аналізу ґрунтової структури були роботи А.Йонгеріуса, який в 1970-х роках запропонував спосіб діагностики будови порового простору ґрунту (головним чином макропор), використовуючи показник сумарної площі пор у шліфах. Дослідження в області мікроморфометрії пор дозволили О.Б. Скворцовій (Скворцова Е.Б.,1999) в 1990-х роках запропонувати класифікацію типів будови порового простору, використовуючи показники форми та орієнтації макропор у шліфах.
Морфометричний аналіз мікропорового простору широко застосовується в інженерній геології. В роботах Соколова В.М. (Соколов В.Н. и др., 1982, Добровольский Г.В.,1978) розроблений кількісний підхід до оцінки мікроструктур глинистих порід, запропонована їх класифікація, відображений зв’язок мікроструктури глинистих порід з їх фізичними властивостями.
Водночас можна стверджувати, що сьогодні в літературі практично відсутні дані, які б відображали морфометрію порового простору ґрунтів на різних рівнях структурної організації – від ультрамікропор до макропор, хоча такі дослідження тим більш важливі, що завдяки їм можна отримати інтегральну характеристику мікроструктури ґрунтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Моделювання і картографічне відтворення площинного змиву ґрунтів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок