Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка математичних моделей для оцінки та забезпечення безпеки промислових об'єктів

Розробка математичних моделей для оцінки та забезпечення безпеки промислових об'єктів

Назва:
Розробка математичних моделей для оцінки та забезпечення безпеки промислових об'єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,76 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Держкомітет промислової політики України
Науково – виробнича корпорація“
Київський інститут автоматики”
Дудатьєв Андрій Веніамінович
УДК 658.528:001.891.57
Розробка математичних моделей для оцінки та забезпечення безпеки промислових об'єктів
Спеціальність 05.13.07 - автоматизація технологічних процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор Філинюк Микола Антонович, завідувач кафедри проектування комп'ютерної тех-ніки Вінницького державного технічного університету.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор ГЕРАСИМОВ Борис Михайлович, провід-ний науковий співробітник Наукового це-нтра Київського інституту управління і зв'язку МО України;
- доктор технічних наук, професор ЛИСОГОР Василь Микитович, Вінниць-кий державний технічний університет.
Провідна установа: - Державний технічний університет “Львівська політехніка” Міністерства осві-ти і науки України, кафедра автоматизації теплових та хімічних процесів.
Захист відбудеться “11” жовтня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.818.01 Науково-виробничої корпорації “Київський інститут автоматики” за адресою: 04107 Київ, вул. Нагірна, 22, корпус 1.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надіслати за адресою 04107 Київ, вул. Нагірна, 22, НВК “КІА”, вченому секретарю.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НВК “Київський інститут автоматики”.
Автореферат розісланий 8 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.т.н.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В міру подальшої індустріалізації товариства, проблема оцінки і забезпечення необхідного рівня безпеки промислових об'єктів і складних технічних систем отримує все більшу актуальність. У промислово розвинутих країнах шкода від промислових аварій досягає 15% від національного доходу. Значні промислові катастрофи, крім значної економічної шкоди, як правило, супроводжуються людськими жертвами, а також нанесенням екологічної шкоди. Причому, екологічна шкода, як правило, супроводжується визначеним ланцюжком наслідків, що виявляються насамперед у забрудненні зовнішнього середовища і як слідство нанесенням опосередкованої шкоди здоров'ю людей, які потрапили у зону зараження.
Важливе місце в забезпеченні безпеки займає задача прогнозування наслідків аварій, особливо якщо це пов'язано з масовою поразкою людей. Якісний і своєчасний прогноз наслідків аварійної ситуації дозволить оптимальним чином організувати захисні заходи й у такий спосіб мінімізувати матеріальні витрати на ліквідацію наслідків аварії, людські жертви, а також екологічну шкоду.
Актуальність проблеми забезпечення безпеки промислових об'єктів полягяає в тому, що до потенційно небезпечних об'єктів, під час експлуатації яких може статися той або інший вид аварії з визначеною тяжкістю наслідків, належить дуже широкий спектр підприємств, основна частина яких розташовується в значних населених пунктах і містах або в безпосередній близькості від них. Особливо це актуально для підприємств хімічної галузі і підприємств атомно-енергетичного комплексу, оскільки аварії на таких об'єктах можуть охопити значні території з великою кількістю населення, яке мешкає в зоні можливого зараження. Прикладом цього можуть служити численні аварії на хімічних підприємствах і катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції, "жертвами" котрої стали більше сотень тисяч людей, що мешкають на території України, Білорусі і Росії.
Викладене вище дозволяє зробити висновок, що проблема оцінки і забезпечення безпеки промислових підприємств, розробки математичних моделей і інженерних методик, які дозволяють забезпечити безпеку на етапах проектування і експлуатації, в тому числі в разі невизначеності початкових даних, застосування згаданих математичних моделей і методик при створенні АСУ ТП певного призначення є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Розробка математичних моделей для оцінки та забезпечення безпеки промислових об'єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок