Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ВПЛИВУ СИСТЕМОУТВОРЮЮЧИХ ФАКТОРІВ НА РОЗВИТОК МАЛОГО МІСТА

ОЦІНКА ВПЛИВУ СИСТЕМОУТВОРЮЮЧИХ ФАКТОРІВ НА РОЗВИТОК МАЛОГО МІСТА

Назва:
ОЦІНКА ВПЛИВУ СИСТЕМОУТВОРЮЮЧИХ ФАКТОРІВ НА РОЗВИТОК МАЛОГО МІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ТРУБЧАНІН Олександр Вікторович
УДК 338.27+711.435
ОЦІНКА ВПЛИВУ СИСТЕМОУТВОРЮЮЧИХ ФАКТОРІВ
НА РОЗВИТОК МАЛОГО МІСТА
Спеціальність 08.10.01 - Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень НАН України у відділі проблем територій зі спеціальним режимом господарювання (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Василенко Валерій Миколайович,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, заступник директора по
науковій роботі (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Амітан Веніамін Наумович,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, завідувач відділу економіко-правових
проблем розвитку територіальних систем (м. Донецьк)
кандидат економічних наук
Ханін Віктор Іванович,
міський голова м. Вугледар (Донецька область)
Провідна організація – Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського МОН України (м. Сімферополь).
Захист відбудеться “ 17 ” березня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 15 ” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічне зростання, соціальна стабільність та поліпшення стану міських поселень, згідно з Законом України „Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку малих міст”, є важливим напрямком прискорення економічного і соціального розвитку регіонів і країни в цілому. Малі міста є найбільш чисельною за кількісним складом групою міст України. З 348 малих міст (3/4 від загальної кількості міст України) 60 відсотків мають слабкий розвиток, 33 - є депресивними і тільки 1 відсоток мають позитивну динаміку виробництва. На жаль, диференціація їх економічного і соціального розвитку продовжує збільшуватися. Аналіз внутрішніх та зовнішніх факторів розвитку міста дає можливість з'ясувати причини загострення місцевих протиріч, виявити тенденції розвитку, дослідити вплив системоутворювального ядра (комплексу галузей спеціалізації) на економічні зв'язки міста та ін. Серед основних показників, які характеризують просторові та часові рамки економічного і соціального розвитку малого міста, нагальна потреба є у визначенні саме системоутворюючих, що у більшій мірі впливають на умови його життєдіяльності. Аналіз впливу системоутворюючих факторів дає можливість виявляти основні напрямки для стійкого економічного і соціального піднесення малого міста, складати прогнози і оцінювати наслідки результатів його розвитку і підвищення якості життя населення.
Незважаючи на значний внесок вітчизняних і зарубіжних вчених, роботи яких присвячені дослідженню та вирішенню проблем розвитку регіональної економіки взагалі, і малих міських поселень, зокрема, дотепер недостатньо вивчена суть системоутворюючих факторів, які впливають на економічні процеси, результати цих процесів у малому місті, та не здійснено оцінку впливу цих факторів на економічний і соціальний розвиток малого міста. Потреба вирішення цих проблемних питань зумовила вибір теми дисертації, її актуальність.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно з планами науково-дослідних робіт Інституту економіко-правових досліджень НАН України за темою 3.1.10.22 “Економіко-правовий механізм розвитку соціально-економічних територіальних систем” 2003-2006 рр. (номер державної реєстрації 0103U005966), де дисертант брав участь як співвиконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКА ВПЛИВУ СИСТЕМОУТВОРЮЮЧИХ ФАКТОРІВ НА РОЗВИТОК МАЛОГО МІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок