Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> у суспільно-політичних процесах України (кінЕцЬ ХІХ – першА чвертЬ ХХ століття)

у суспільно-політичних процесах України (кінЕцЬ ХІХ – першА чвертЬ ХХ століття)

Назва:
у суспільно-політичних процесах України (кінЕцЬ ХІХ – першА чвертЬ ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Кулик Сергій Михайлович
УДК 329 (477) (092)
Микола Міхновський
у суспільно-політичних процесах України
(кінЕцЬ ХІХ – першА чвертЬ ХХ століття)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичних інститутів і процесів Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Ярош Богдан Олексійович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри теорії та історії політичної науки
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри історії України
кандидат політичних наук, доцент
Паславський Ігор Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри української преси
Провідна установа – Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України,
відділ етнополітичних досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться 30.01.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, аудиторія 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 28.12. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ротар Н.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Участь і роль Миколи Міхновського, одного з лідерів національно-визвольного руху, стала вагомою складовою суспільно-політичних процесів України кінця ХІХ – першої чверті ХХ ст. Його активна політична діяльність, теоретичні праці сприяли поступу національно-визвольного руху від просвітянсько-культурницького, з ідеологічно й організаційно невиразним українофільством, до політичного, з вимогою державної самостійності України.
М.Міхновський один з перших обґрунтував необхідність і обумовленість боротьби за державну самостійність України. Засновані ним політичні партії та громадські організації, періодичні видання мали на меті об’єднати українську еліту, виробити і впровадити програму досягнення політичного суверенітету України. М.Міхновський першим серед українського політикуму визнав творчу роль націоналізму. Він ініціював створення збройних сил Української держави у 1917 р., вів боротьбу за утвердження національної держави в період Гетьманату і Директорії. Універсальність і суперечливість постаті М.Міхновського, разом з тим поверховість і спрощеність оцінок його політичної діяльності сучасниками надають дослідженню особливої актуальності.
З проголошенням незалежності України в суспільстві спостерігається підвищення інтересу до теоретичної спадщини М.Міхновського. Досвід його політичної діяльності стане у пригоді сучасним політичним діячам, органам влади й управління, партіям під час подальшої розбудови політичної системи України.
Перші спроби аналізу участі й ролі М.Міхновського у суспільно-політичних процесах України кінця ХІХ – першої чверті ХХ ст. було зроблено в працях діячів українських політичних партій – М.Грушевського, В.Винниченка, П.Христюка, Є.Чикаленка.
До перших нарисів, у яких простежено діяльність М.Міхновського, слід віднести праці Д.Дорошенка, С.Шемета, Р.Бориса. Зокрема Й.Гермайзе дослідив вплив М.Міхновського на діяльність і подальший розкол РУП. В.Мартинець проаналізував роль М.Міхновського в розробці теоретичних основ українського націоналізму. Ю.Коллард розкрив участь М.Міхновського у студентському русі. Цінними за фактологічним матеріалом є роботи В.Андрієвського, З.Книша. Вивченню діяльності М.Міхновського присвятили свої праці П.Мірчук та Р.Млиновецький. Ці автори засвідчили позитивне ставлення до політичної практики М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: у суспільно-політичних процесах України (кінЕцЬ ХІХ – першА чвертЬ ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок