Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНІ ЯК ТЕРИТОРІАЛЬНА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНІ ЯК ТЕРИТОРІАЛЬНА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Назва:
ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНІ ЯК ТЕРИТОРІАЛЬНА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут географії
Колотуха Олександр Васильович
УДК 796.5:У040
ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНІ ЯК ТЕРИТОРІАЛЬНА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА: ПРОБЛЕМИ
ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Спеціальність 11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті географії Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Балабанов Геннадій Васильович,
завідувач кафедри країнознавства
Київського міжнародного університету
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, доцент
Любіцева Ольга Олександрівна,
професор кафедри країнознавства і туризму
Київського національного університету ім. Т. Шевченка
кандидат географічних наук, доцент
Короткова Алла Яківна,
професор кафедри міжнародного туризму
Київського національного університету культури і мистецтв
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, географічний факультет, м. Чернівці
Захист дисертації відбудеться 11 березня 2005 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44).
Автореферат розісланий “09” лютого 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, доктор географічних наук С.А.Лісовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значення рекреації взагалі й туризму зокрема для населення України постійно зростає. Дитячо-юнацький туризм (ДЮТ), орієнтований на соціально важливу категорію нашого суспільства – підростаюче покоління, посідає особливе місце в системі рекреаційно-туристської діяльності. У першу чергу він покликаний сприяти вихованню та освіті підростаючого покоління засобами туристсько-краєзнавчої діяльності, формуванню всебічно розвиненої особистості. Дуже важливою є медико-біологічна функція ДЮТ, яка полягає в оздоровленні молоді. При розумній організації ДЮТ може дати відчутний економічний ефект. Різними формами туристсько-краєзнавчої роботи в Україні охоплено більше 1 млн. 250 тисяч дітей, що становить 19,1% від загальної кількості учнів. У позашкільних навчальних закладах туристського напряму щорічно займаються майже 536 тисяч учнів. З 1988 до 2003 року кількість закладів ДЮТ зросла в 3,5 рази, притому, що система дорослого туризму за цей період зазнала втрат. Сучасні економічні і соціальні передумови, що склалися в Україні, сформували суспільне замовлення на розвиток системи ДЮТ.
У нашій державі приділяється значна увага проблемам ДЮТ. Про необхідність його розвитку наголошується в Законі України “Про туризм”, Указі Президента України “Про основні напрями розвитку туризму в Україні до 2010 року”, постанові Кабінету Міністрів України “Про затвердження Державної програми розвитку туризму на 2002-2010 роки”. Затверджені державні національні програми “Діти України” та “Освіта. Україна ХХІ століття”. Але реальний стан справ у ДЮТ далеко не відповідає потребам суспільства.
Аналіз наукової літератури, дисертаційних досліджень із цих питань свідчить про недостатній рівень вивченості ДЮТ, зокрема із позицій соціально-економічної географії. У зв’язку з цим набули актуальності аналіз структури та територіальної організації ДЮТ в Україні, розробка суспільно-географічної моделі функціонування і розвитку цього сегмента туристської галузі. Незважаючи на те, що гіпотеза про територіальну рекреаційну систему існує вже давно, лишаються не дослідженими теоретичні та методичні основи формування, розвитку і функціонування такої її важливої складової як ДЮТ, який має свої специфічні особливості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з науковою темою “Концептуальні засади вдосконалення територіальної організації господарства України у контексті активізації соціально-економічного розвитку регіонів”, що виконується в Інституті географії НАН України (на підставі розпорядження Бюро Відділення наук про Землю НАН України, прот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНІ ЯК ТЕРИТОРІАЛЬНА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок