Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТОС ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПРАВОСЛАВ'Ї ТА ЮДАЇЗМІ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ

ЕТОС ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПРАВОСЛАВ'Ї ТА ЮДАЇЗМІ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ЕТОС ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПРАВОСЛАВ'Ї ТА ЮДАЇЗМІ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Смакота Вікторія Віталіївна
УДК 316.334.2
ЕТОС ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПРАВОСЛАВ'Ї
ТА ЮДАЇЗМІ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі економічної соціології Інституту соціології НАН України.
Науковий керівник
доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Ворона Валерій Михайлович
Інститут соціології
НАН України, директор
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Танчер Віктор Володимирович, Інститут соціології НАН України, завідувач відділу історії та теорії соціології.
кандидат соціологічних наук Міщенко Михайло Дмитрович,
Державний інститут проблем сім'ї та молоді, завідувач відділу політичного аналізу та прогнозування.
Провідна установа Київський університет імені Тараса Шевченка,
кафедра історії та теорії соціології.
Захист відбудеться “17” січня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, м.Київ, вул. Шовковична, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології
НАН України за адресою: 01021, м.Київ, вул.Шовковична, 12.
Автореферат розісланий “ 12 ” грудня 2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформа економічної системи нашого суспільства закономірно стимулює зростання інтересу до питання адекватності ринкової економіки соціальним умовам, у яких остання повинна функціонувати. У числі проблем, що розглядаються по-новому, постає і проблема принципів економічної поведінки, джерелом формування якої може бути і неекономічна сфера. Включення до числа компонентів, що впливають на таку поведінку, релігійного фактора, можливо, не поставить остаточну крапку у її розумінні, але безсумнівно збагатить її, зробить більш складною, надасть їй нового виміру. Крім того, аналіз релігійних та культурних складових, що демонструють вплив соціального середовища на діяльність індивіда, має посприяти більш повному розгляду низки інших економічних та соціальних питань. Таке дослідження є тим більше актуальним у зв'язку із новим розумінням ролі релігії у сучасному суспільстві, за умов якого вона виходить на більш помітне місце як у минулому, так і в сьогоденні. Дослідження етосу економічної поведінки, обумовленого релігійними цінностями, є актуальним також у зв'язку із визнанням у соціальній науці необхідності неоінституціональого дослідження суспільства.
Сутність наукової проблеми полягає у тому, що вітчизняною економічною соціологією до цього часу не було вироблено адекватної соціальним умовам моделі економічної поведінки, яка була би побудована на глибокому науковому аналізі її принципів із залученням не тільки матеріальних, але й культурних, релігійних, етичних компонентів.
У межах економічної соціології термін "етос" дотепер практично не використовувався. Первісний його зміст сягає давньогрецької філософії та означає “звичай”, “вдачу” чи “характер”. Їм позначалася найчастіше сукупність незмінних рис індивідуального характеру, притаманна кожній людині. У соціологічній інтерпретації етосом стала називатися відповідність звичаям, яка стала нормою чи законом завдяки звичці, традиції. При цьому його носієм стає не окремий індивід, а цілий соціум. Етос є, таким чином, сукупність соціально наслідуваних, таких, що передаються від покоління до покоління, норм та цінностей, що визначають цілі та вчинки людей. Ми будемо використовувати цей термін у зв'язку із вивченням економічної поведінки та впливу на неї релігійної етики. Етосом економічної поведінки ми назвемо укорінені у релігійних концепціях, імпульси до дії у галузі економіки. Таким чином, коло проблем, які нас цікавлять – це ті релігійні норми, цінності, традиції, способи поводження і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕТОС ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПРАВОСЛАВ'Ї ТА ЮДАЇЗМІ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок