Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ПРИЙОМІВ ПРОГНОЗУВАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ПРОДУКТИВНОСТІ ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ НА ПРИКЛАДІ ШОВКОВИЧНОГО І НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ

РОЗРОБКА ПРИЙОМІВ ПРОГНОЗУВАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ПРОДУКТИВНОСТІ ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ НА ПРИКЛАДІ ШОВКОВИЧНОГО І НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ

Назва:
РОЗРОБКА ПРИЙОМІВ ПРОГНОЗУВАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ПРОДУКТИВНОСТІ ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ НА ПРИКЛАДІ ШОВКОВИЧНОГО І НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.В. ДОКУЧАЄВА
Даньшина Олена Володимирівна
УДК 595.7.082.26:638.2
РОЗРОБКА ПРИЙОМІВ ПРОГНОЗУВАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ПРОДУКТИВНОСТІ ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ
НА ПРИКЛАДІ ШОВКОВИЧНОГО І НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ
03.00.09 – ентомологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті шовківництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Злотін Аврам Зиновійович,
Інститут шовківництва УААН,
головний науковий співробітник лабораторії
технології промислового виробництва коконів та грени.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Тертишний Олександр Степанович,
Харківська зооветеринарна академія,
завідувач кафедри зоології та дарвінізму;
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Мєшкова Валентина Львівна,
Український НДІ лісового господарства
та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького,
провідний науковий співробітник
лабораторії захисту лісу.
Провідна установа: Національний аграрний університет,
кафедра хімічного захисту рослин,
Кабінет Міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться " 28 " лютого 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.02 в Харківському державному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва: 62483, Харківська обл., Харківський р-н, п/в "Комуніст-1", ХДАУ, учбовий корпус № 4, аудиторія 407.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва
Автореферат розісланий " 23 " січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.О. Білик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом інтерес до масового розведення комах особливо підвищився. Обумовлено це великими можливостями, які відкриває розведення комах для вирішення актуальних завдань прикладної ентомології.
У той же час ефективність більшості програм розведення комах визначаються саме їх життєздатністю та продуктивністю (Злотин, Чепурная, 1994, 1995; Головко и др., 1995; Злотин, Головко, 1998). Визначення життєздатності комах у природних популяціях, особливо в умовах антропогенного тиску на біоценози та забрудненням їх токсичними речовинами, необхідно для прогнозування можливості виникнення або згасання спалахів масового розмноження.
Прийоми прогнозування та оптимізації життєздатності і продуктивності комах, розроблені на сьогодні, мають ще цілу низку недоліків, тому вдосконалення їх та розробка нових дуже актуальна.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Робота виконана відповідно до тематичного плану науково-дослідницьких робіт Інституту шовківництва УААН у рамках науково-технічної програми "Розробити ефективні технології виробництва шовкової сировини на основі високопродуктивних нових порід і гібридів шовковичного шовкопряда та сортів шовковиці". Номер державної реєстрації 0196U001851.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження – розробити на основі вивчення біології та екології лускокрилих комах прийоми прогнозування та оптимізації їх життєздатності та продуктивності, які будуть більш ефективними, технологічними та менш трудомісткими порівняно з існуючими.
Виходячи з мети роботи, перед нами були поставлені такі завдання:
1. Ураховуючи особливості і характер формування ембріональної діапаузи лускокрилих комах, розробити для культури шовковичного та природних популяцій непарного шовкопрядів прийом прогнозування життєздатності, за відродженням гусениць з яєць, що охолоджували.
2. Розробити ефективний прийом прогнозування життєздатності шовковичного шовкопряда на основі встановлення залежності між життєздатністю та господарсько-цінними показниками.
3. Розробити прийом оптимізації культур комах за життєздатністю і продуктивністю шляхом застосування біостимуляторів різних за механізмом дії груп у комплексі.
4. Вивчити можливість застосування біостимуляторів активності ферментних систем травного тракту для підвищення стійкості шовковичного шовкопряда до дії інсектицидів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ПРИЙОМІВ ПРОГНОЗУВАННЯ І ОПТИМІЗАЦІЇ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ТА ПРОДУКТИВНОСТІ ЛУСКОКРИЛИХ КОМАХ НА ПРИКЛАДІ ШОВКОВИЧНОГО І НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок