Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ БДЖОЛИНОГО ОБНІЖЖЯ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ТЕЛЯТ, ХВОРИХ НА КАТАРАЛЬНУ БРОНХОПНЕВМОНІЮ

РОЛЬ БДЖОЛИНОГО ОБНІЖЖЯ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ТЕЛЯТ, ХВОРИХ НА КАТАРАЛЬНУ БРОНХОПНЕВМОНІЮ

Назва:
РОЛЬ БДЖОЛИНОГО ОБНІЖЖЯ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ТЕЛЯТ, ХВОРИХ НА КАТАРАЛЬНУ БРОНХОПНЕВМОНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Зайцева Ада Анатоліївна
УДК 619:638.178.2:616.23/24-084:636.2.082.35
РОЛЬ БДЖОЛИНОГО ОБНІЖЖЯ
У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ТЕЛЯТ, ХВОРИХ
НА КАТАРАЛЬНУ БРОНХОПНЕВМОНІЮ
16.00.01 – діагностика і терапія тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наукарних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
 
Робота виконана в Луганському національному аграрному університеті
Науковий керівник – кандидат ветеринарних наук
Чумак Микола Іванович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
доцент кафедри хірургії і хвороб дрібних тварин
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, академік УААН,
професор Влізло Василь Васильович,
Інститут біології тварин УААН, директор
доктор біологічних наук
Чумаченко Володимир Юхимович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри терапії і клінічної діагностики
Захист дисертації відбудеться „ 18 „ березня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 у Національному аграрному університеті за адресою 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус № 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв Оборони, 13, навч. корпус № 4, кімн. 28.
Автореферат розісланий „ 8 „ лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доцент Міськевич С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У великої рогатої худоби хвороби органів дихання за поширенням займають друге місце після патології органів системи травлення (Левченко В.І. зі співавт., 1999). Вивчення цих хвороб є актуальним у нашій країні та за кордоном (Donovan G.A. et. al., 1998; Цвіліховський М.І. зі співавт., 2000). Встановлено (Caldow G.L. et. al., 1988), що телята з патологією органів дихання мали значно менші прирости маси тіла, а собівартість продукції, отриманої від таких тварин, зростала на 7% (Griffin D., 1997). D.C. Barret (2000) вказує, що респіраторні хвороби молодняку великої рогатої худоби є проблемою не лише з економічної точки зору, а й соціальної, оскільки антимікробні препарати, які застосовуються для лікування хворих тварин, справляють негативний вплив на здоров’я людей.
Для ветеринарної медицини запропоновано цілу низку препаратів, що мають імуномодулювальну дію (Чумаченко В.Ю. зі співавт., 2000). На сучасному етапі з цією метою вивчається можливість застосування продуктів бджільництва. Одним з них є бджолине обніжжя, яке містить велику кількість поживних та біологічно активних речовин – це білкові елементи, представлені власне білками (від 7 до
30 %), багатими на незамінні амінокислоти, та вільні амінокислоти (до 40%), ліпіди (3 %), вітаміни (повний спектр, хоча різний вміст), макро- і мікроелементи (більше 28-ми), фенольні сполуки (флавоноїди й фенолокислоти), фітогормони (містяться в ядерних субстанціях) та інші речовини.
Вивчення хімічного складу бджолиного обніжжя, а також клініко-експериментальні роботи, які були проведені у гуманній (Вовк І.Л., 1996;
Охотський Б.А., 2003, Боднарчук Л.І, 2005) і ветеринарній медицині ( Чумак М.І., 1997; Маценко О.В., 1998; Чумак Н.М., 1999; Базаря О.В., 2001; Ягмурджі В.В., 2003), підтверджують, що використання препарату має добру лікувальну ефективність. Однак використання бджолиного обніжжя під час лікування хворих на респіраторну патологію вивчено недостатньо.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота є частиною науково-дослідної роботи кафедри внутрішніх хвороб тварин Харківської державної зооветеринарної академії “Розробка методів ранньої діагностики та профілактики окремих незаразних хвороб сільськогосподарських тварин”, номер державної реєстрації 0193U041906.
Мета роботи ? вивчити ефективність комплексного лікування телят, хворих на катаральну бронхопневмонію із застосуванням бджолиного обніжжя. Для досягнення мети необхідно було вирішити наступні завдання:
? з’ясувати особливості засвоєння пилкових зерен бджолиного обніжжя у травному каналі телят 20 та 90-добового віку;
? визначити оптимальну дозу бджолиного обніжжя для телят
3-місячного віку;
? виявити вплив бджолиного обніжжя на імунологічні показники в організмі телят;
? вивчити ефективність комплексного лікування телят, хворих на катаральну бронхопневмонію, з використанням бджолиного обніжжя;
? провести виробниче випробування ефективності препарату для лікування та профілактики катаральної бронхопневмонії у телят.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЛЬ БДЖОЛИНОГО ОБНІЖЖЯ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ТЕЛЯТ, ХВОРИХ НА КАТАРАЛЬНУ БРОНХОПНЕВМОНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок