Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ В УМОВАХ західного РЕГІОНУ уКРАЇНИ

РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ В УМОВАХ західного РЕГІОНУ уКРАЇНИ

Назва:
РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ В УМОВАХ західного РЕГІОНУ уКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,53 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
державний агроекологічний університет
ФОМЕНКО Людмила Володимирівна
УДК 332.3(477.8)
РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
В УМОВАХ західного РЕГІОНУ уКРАЇНИ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир – 2004


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті землеробства і тваринництва західного регіону Української академії аграрних наук
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
Стельмащук Антон Михайлович,
Тернопільська академія народного
господарства,
завідувач кафедри агробізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Горлачук Валерій Васильович,
Миколаївський державний гуманітарний
університет ім. П.Могили комплексу
“Києво-Могилянська академія”,
кафедра економіки та менеджменту;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Кісіль Микола Іванович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”,
завідувач відділу інвестицій.
Провідна установа – Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра аграрної економіки,
м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “20” квітня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 у Державному агроекологічному університеті за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар 7, ауд. 55.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар 7.
Автореферат розісланий “16” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.П. Якобчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Агропромисловий комплекс України має необхідні передумови для раціонального використання земель сільськогосподарського призначення: офіційно встановлену приватну форму власності на землю, нові організаційні форми господарювання, відповідну правову базу, кваліфіковану і досвідчену робочу силу та спеціалістів певного профілю, багатий ресурсний потенціал цих земель, розроблені й адаптовані екологічно безпечні технології. Однак ці передумови не реалізуються автоматично. Для їх ефективного впровадження потрібні теоретико-методологічні положення, науково обґрунтовані рекомендації і відповідний механізм реалізації щодо їх використання.
Внаслідок високої господарської освоєності земельного фонду держави (72,2%), рівня розораності (57,1%, у тому числі сільськогосподарських угідь – 79,8%) та екстенсивного використання продуктивних угідь посилюється деградація земель, ґрунти втрачають свою родючість і виснажуються. Зокрема 13,2 млн. га сільськогосподарських угідь зазнають водної ерозії, 19,3 млн. – вітрової, 10,7 млн. га мають підвищену кислотність, 3,9 млн. га засолені і солонцюваті, 3,6 млн. га заболочені та перезволожені. Площа еродованої ріллі протягом останніх 25 років збільшилась на третину і щорічно розширюється на 90 – 100 тис. га, а вміст гумусу в ґрунтах знизився на 20%. Але фінансування на протиерозійні та інші землеохоронні й землемеліоративні роботи постійно зменшується. Так, фінансування на охорону земельних угідь за 1991 – 2002 рр. скоротилось у 25 разів. Як наслідок – віддача одиниці земельних ресурсів у сільському господарстві за останні 10 років зменшилась практично більш як утричі, що свідчить про виснаження їх продуктивного потенціалу. У значній мірі ці негативні явища пов’язані з проблемами у здійсненні земельної реформи та відповідною недосконалістю системи економічних взаємовідносин між суб’єктами господарювання з приводу власності на землю, як головного виробничого ресурсу у сільському господарстві.
Окремим аспектам проблеми раціонального використання земельних ресурсів у сільському господарстві присвячені наукові праці таких відомих вчених як І. Бурдейного, Д. Гнатковича, В. Горлачука, Г. Горохова, А. Даниленка, В. Дем’яненка, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ В УМОВАХ західного РЕГІОНУ уКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок