Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИЧИНИ ТА МОТИВИ ПРОТЕСТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРИЧИНИ ТА МОТИВИ ПРОТЕСТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ПРИЧИНИ ТА МОТИВИ ПРОТЕСТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Панькова Оксана Володимирівна
УДК 316.485.22: 338.45 (477.62)
ПРИЧИНИ ТА МОТИВИ ПРОТЕСТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПРАЦІВНИКІВ
ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Суїменко Євген Іванович,
Інститут соціології НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук
Стегній Олександр Григорович,
Інститут соціології НАН України,
старший науковий співробітник
кандидат соціологічних наук
Міщенко Михайло Дмитрович,
Український Центр економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова, заступник директора соціологічної служби
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, кафедра соціології управління та соціальної роботи, м. Харків
Захист відбудеться 10.06.2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична 12, м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
Автореферат розіслано 05.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення ринкових відносин в Україні обумовило трансформацію усіх сфер життєдіяльності українського суспільства, його економічних, політичних, соціальних, культурних основ, призвело до порушення соціальної стабільності суспільної системи, до складного соціально-економічного становища. Воно характеризується низьким рівнем життя, неефективною системою соціального захисту, різким розшаруванням населення за рівнем доходів, руйнуванням трудового потенціалу країни тощо. Ринкові реформи, зорієнтовані в основному на економічну парадигму, недостатньо враховують соціальну основу та людський фактор, що стає значною перешкодою для соціально-економічного розвитку України в цілому та її регіонів зокрема. Негативні наслідки соціально-економічних, політичних трансформацій в Україні призводять до загострення суперечностей між потребами населення та можливостями їх задоволення, обумовлюють нестабільність і глибоке незадоволення населення різними сторонами суспільного життя, що проявляється у зростанні соціальної напруженості, протестних настроїв населення, у загостренні соціально-трудових конфліктів. Необхідність забезпечення конструктивного і якісного управління соціально-трудовими процесами обумовлена потребою сучасного суспільства в реалізації пріоритетного національного інтересу України у досягненні національної злагоди, політичної й соціальної стабільності.
Дослідження протестної поведінки працюючих, причин та мотивів, що її обумовлюють, пов‘язане з потребами у соціальній стабільності в суспільстві, у забезпечені конструктивної взаємодії роботодавців та найманих працівників, а також із необхідністю надання якісної й достовірної інформації органам державного та регіонального управління при прийнятті управлінських рішень щодо зниження соціальної напруженості в соціально-трудовій сфері.
Оскільки Донецька область, як регіон із розвиненою соціально-економічною базою, виконує одну з провідних ролей в Україні й через наявність гострих соціальних проблем має високий рівень соціальної напруженості, що переростає на протестні дії працюючих, останні потребують ретельного дослідження для забезпечення адекватного реагування на них з боку власників і державних органів влади, для попередження і розв'язання соціально-трудової конфліктності.
У дисертації міститься аналіз конфліктологічних концепцій тих авторів, зміст положень яких має відношення до теми дослідження. Особливу увагу приділено роботам Г. Зіммеля, К. Маркса, М. Вебера, Р. Дарендорфа, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИЧИНИ ТА МОТИВИ ПРОТЕСТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок