Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОЛІЗ І АКТИВАЦІЯ ВИКОПНОГО ВУГІЛЛЯ, СТРУКТУРНО МОДИФІКОВАНОГО В СИСТЕМІ HNO3-Ac2O

ТЕРМОЛІЗ І АКТИВАЦІЯ ВИКОПНОГО ВУГІЛЛЯ, СТРУКТУРНО МОДИФІКОВАНОГО В СИСТЕМІ HNO3-Ac2O

Назва:
ТЕРМОЛІЗ І АКТИВАЦІЯ ВИКОПНОГО ВУГІЛЛЯ, СТРУКТУРНО МОДИФІКОВАНОГО В СИСТЕМІ HNO3-Ac2O
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ім. Л.М. ЛИТВИНЕНКА
Тамаркіна Юлія Володимирівна
УДК 552.57:66.095.81:661.183.2
ТЕРМОЛІЗ І АКТИВАЦІЯ ВИКОПНОГО ВУГІЛЛЯ,
СТРУКТУРНО МОДИФІКОВАНОГО В СИСТЕМІ HNO3-Ac2O
02.00.13 - нафтохімія і вуглехімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України.
Науковий керівник доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Шендрік Тетяна Георгіївна
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України,
завідувач відділу хімії вугілля
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук,
член-кореспондент НАН України, професор
Картель Микола Тимофійович
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України,
заступник директора з наукової роботи
кандидат хімічних наук
Ошовський Володимир Володимирович
Донецький національний технічний університет,
доцент кафедри хімічної технології палива
Провідна установа Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ
(відділ каталітичного синтезу)
Захист відбудеться 27.03.2003 р. о _14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 70).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 70).
Автореферат розісланий 25.02. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор хімічних наук Т.Г. Шендрік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом інтенсивно розвивається новий напрям вуглехімії – окислювальна модифікація вугілля як стадія, що передує основному процесу - отриманню вуглецевих адсорбентів за умов термолізу вугілля в присутності реагентів–активаторів (H3РO4, ZnCl2, KOH, СО2, водяна пара та ін.).
Основна мета модифікації – поліпшити процес активації та властивості активованого вугілля (АВ), розширити можливості отримання вуглецевих адсорбентів із заздалегідь відомими властивостями. Тепер цей напрямок знаходиться в стадії апробації різноманітних підходів (оксидеструкція, інтеркалювання), випробування окислювачів різної природи, дослідження впливу умов окиснення на властивості АВ. Позитивний ефект окислювальної модифікації в процесах переробки вугілля в адсорбенти вже доведено, але кількісні залежності характеристик АВ від умов модифікації не встановлено. Мало досліджені зміни просторової та молекулярної будови вугілля та особливості їх структурної реорганізації при варіюванні ступеня метаморфізму (СМ).
Азотна кислота найбільш часто використовується для модифікації вугілля. Вона активно реагує за низьких (до 100°С) температур, суттєво реорганізує молекулярну та надмолекулярну структуру вугілля різної природи та ступеня метаморфізму, що робить його більш активним в процесах отримання АВ. Проте ефективність азотнокислотної модифікації викопного вугілля України в процесах його переробки у вуглецеві адсорбенти практично не вивчена. Рішення цієї задачі на прикладі вугілля України є предметом даного дослідження. Це дозволить прояснити характер та механізми структурної реорганізації вугілля усього ряду метаморфізму, описати властивості нової вугільної речовини – структурно модифікованого вугілля (СМВ) та отримати інформацію для удосконалення способів переробки вугілля України в адсорбенти.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відділі хімії вугілля Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України в рамках науково-дослідних тем: “Розробка методів переробки низькосортного вугілля та нафтових відходів з отриманням поруватих матеріалів”, шифр 2.1.4, номер держреєстрації 0102U001878; “Супрамолекулярні основи цілеспрямованого синтезу біологічно активних сполук, ініціаторів, каталізаторів та інгібіторів”, шифр 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕРМОЛІЗ І АКТИВАЦІЯ ВИКОПНОГО ВУГІЛЛЯ, СТРУКТУРНО МОДИФІКОВАНОГО В СИСТЕМІ HNO3-Ac2O

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок