Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ОБ’ЄКТІВ ЗА СИГНАЛАМИ З ЛОКАЛЬНО ЗОСЕРЕДЖЕНИМИ ОЗНАКАМИ

МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ОБ’ЄКТІВ ЗА СИГНАЛАМИ З ЛОКАЛЬНО ЗОСЕРЕДЖЕНИМИ ОЗНАКАМИ

Назва:
МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ОБ’ЄКТІВ ЗА СИГНАЛАМИ З ЛОКАЛЬНО ЗОСЕРЕДЖЕНИМИ ОЗНАКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,20 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Национальная академия наук Украины и Министерство науки и образован
ия Украины


Національна академія наук України
Міністерство освіти і науки України
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем
Файнзільберг Леонід Соломонович
УДК 681.32
МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ
ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ОБ’ЄКТІВ ЗА СИГНАЛАМИ
З ЛОКАЛЬНО ЗОСЕРЕДЖЕНИМИ ОЗНАКАМИ
05.13.06 автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор, академік НАН України Скуріхін Володимир Ілліч,
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України, завідувач відділом автоматизованих систем обробки даних.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Войтович Ігор Данилович,
Інститут кібернетики
ім. В.М. Глушкова НАН України,
завідувач відділом кріоелектронних
пристроїв і систем,

доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Степашко Володимир Семенович,
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України, завідувач відділом інформаційних технологій індуктивного моделювання,

доктор технічних наук, професор
Тунік Анатолій Азарійович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри систем керування.
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра автоматизованих систем обробки інформації і управління
м. Київ.
Захист відбудеться 30 вересня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.171.01 в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України за адресою: 03680 МСП Київ, пр. Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем : 03680 МСП Київ, пр. Академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий 17.08.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.Л. Ревенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із напрямків застосування сучасних інформаційних технологій (ІТ) є діагностика стану технічних та біологічних об’єктів. Зазвичай такі технології ґрунтуються на комп’ютерному обробленні сигналів, що несуть інформацію про кількісні або якісні показники поточного стану об’єкта.
Загальним закономірностям видобування інформації зі спостережень присвячені фундаментальні наукові праці Р.Л.Хартлі, К.Шенона, Н.Вінера, О.М.Колмогорова, В.О.Котєльнікова. Значний вклад в розвиток теорії цифрової обробки сигналів внесли Т.К.Вінцюк, Я.П.Драган, В.К.Задирака, Ю.П.Кунченко, В.О.Омельченко та інші українські фахівці.
Якщо інформація про стан об’єкта “рівномірно” розподілена на інтервалі спостережень, то для її добування можуть бути застосовані класичні методи, зокрема, ортогональні розклади випадкових сигналів. Тоді коефіцієнти функціонального ряду можуть використовуватись як діагностичні ознаки стану об’єкта.
Комп’ютерне оброблення сигналів суттєво ускладнюється, коли діагностичні ознаки локалізовані на відносно невеликих фрагментах інтервалу спостереження (області визначення) сигналу. Прикладами таких сигналів є електрокардіограми (ЕКГ), магнітокардіограми (МКГ), реограми та інші фізіологічні сигнали, фрагменти яких несуть інформацію про стан серцево-судинної системи організму, або термограми кристалізації, фрагменти яких несуть інформацію про властивості багатокомпонентних матеріалів.
Класичні методи мало придатні для оброблення таких сигналів, тому що коефіцієнти функціонального ряду, побудованого на всій області визначення, майже нечутливі до варіацій амплітудно-часових ознак, що зосереджені на локальних фрагментах спостережень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ОБ’ЄКТІВ ЗА СИГНАЛАМИ З ЛОКАЛЬНО ЗОСЕРЕДЖЕНИМИ ОЗНАКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок