Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

МЕХАНІЗМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
МЕХАНІЗМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 330.322:622.3
ЛЕСИК ЛЕСЯ СТЕПАНІВНА
МЕХАНІЗМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ ВУГІЛЬНОЇ
ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі фінансово-економічних проблем використання виробничого потенціалу.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості НАН
України (м. Донецьк), директор інституту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Кабанов Анатолій Іванович,
Інститут економіки промисловості НАН
України (м. Донецьк), завідувач відділу проблем
перспективного розвитку паливно-енергетичного
комплексу;
кандидат економічних наук, доцент
Степанова Тетяна Олександрівна,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
доцент кафедри економіки підприємства.
Провідна установа – Донбаський гірничо-металургійний інститут
Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ),
кафедра економіки і управління.
Захист відбудеться 18 березня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, .
Автореферат розісланий “ 17” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вугільна промисловість є однією з головних ланок економіки України, яка виробляє продукцію, необхідну для забезпечення енергетичної безпеки держави. Але досягнуті обсяги видобутку вугілля становлять лише 69% від потреби економіки України (за даними досліджень вчених НАН України потреба у вугіллі складає 120,4 млн.т на рік). У той же час зарубіжний досвід свідчить, що 40% виробництва енергії в Європі та 44% – у світі базується на використанні вугілля. Вищезазначене дозволяє констатувати, що необхідно надати допомогу галузі, щоб позбутися кризи та забезпечити сталий розвиток вугільної промисловості. Але аналіз роботи вугільної промисловості свідчить, що технічний стан більшості вуглевидобувних підприємств є вкрай незадовільним. Промислові виробничі фонди шахт спрацьовано в середньому на 65%. Із 10 тис. одиниць основного стаціонарного устаткування 25% цілком вичерпали свій нормативний ресурс експлуатації.
Основною причиною зменшення виробничих потужностей і низького рівня їх освоєння є недостатній обсяг капітальних вкладень у будівництво, реконструкцію і технічне переоснащення вуглевидобувних підприємств, а також у придбання гірничо-шахтного устаткування для оснащення вибоїв і заміни стаціонарного устаткування, що відпрацювало свій ресурс.
Розвиток вугільної промисловості потребує впровадження на державному рівні контрольних показників відновлення шахтного фонду, модернізації технічного переоснащення, реконструкції вугільних шахт з обґрунтуванням джерел фінансування та дієвого механізму реалізації прийнятих завдань.
Проведений аналіз стану технічної бази вугільної промисловості, процесів її відновлення та результатів наукових досліджень з проблеми пошуку потенційних джерел фінансування цих процесів, підвищення дієвості та спрямування коштів у розвиток вугільної галузі дозволив зробити такий висновок: унаслідок кризового стану та специфіки вугільної промисловості, надмірної зношеності її основних виробничих фондів, зменшення державної підтримки розвитку галузі проблема фінансового забезпечення її технічного переозброєння є надто складною та багатогранною, яка містить низку невирішених методологічних і прикладних питань, що потребує подальшої розробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок