Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИТАЙСЬКА ВИКОНАВСЬКА ІНТОНАЦІЯ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ВОКАЛЬНІЙ МУЗИЦІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ

КИТАЙСЬКА ВИКОНАВСЬКА ІНТОНАЦІЯ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ВОКАЛЬНІЙ МУЗИЦІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ

Назва:
КИТАЙСЬКА ВИКОНАВСЬКА ІНТОНАЦІЯ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ВОКАЛЬНІЙ МУЗИЦІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової
 
 
Ву Гуолінг
УДК 781.68
КИТАЙСЬКА ВИКОНАВСЬКА ІНТОНАЦІЯ
В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ВОКАЛЬНІЙ МУЗИЦІ
ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової, зав.кафедрою
сучасної музики і музичної культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Іваницький Анатолій Іванович,
професор Київського національного
Університету культури і мистецтв
кандидат мистецтвознавства, доцент
Морозевич Ніна Василівна
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової,
кафедра народних інструментів
Провідна установа: Національна музична академія України
імені П.І. Чайковського, кафедра теорії музики
Захист відбудеться “18” квітня 2006 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства у Одеській державній музичній академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової, за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розісланий “17” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А.Д. Черноіваненко


Загальна характеристика роботи
Національна виконавська інтонація складає об'єктивний феномен співу і музики в цілому, багато в чому зумовлений мовленнєвим досвідом та культурою руху-жесту, показових для даної національно-художньої традиції. У даному дослідженні мова йде про спів китайських вокалістів, що засвоюють репертуар європейської класики, та про той свідомий вибір, який здійснює співак-артист, підбираючи репертуар згідно із сформованими естетичними критеріями та притаманними йому інтонаційними навиками озвучування композиторського тексту.
Актуальність даної роботи визначена цілеспрямованістю на проблематику виконавської інтерпретації, яка розглядається в сучасному музикознавстві в якості органічної складової художньої цілісності твору. Саме сутність виконавської творчості в художній реалізації музики приводить до трактування її як виду “мобільного” мистецтва (за В. Холоповою), що апелює до слуху, і протилежного “ста-більним” видам зображальної творчості, зверненої до зору. В. Холопова вказує на те, що “мобільність” музики як виду мистецтва надає творам певної неви-чер-па-ності запасу життєвих сил, дозволяючи переходити від століття до століття. І додамо: переходити із регіону в регіон, перетворюючи місцеву традицію і “заражаючи” (якщо скористатися термінологією Л. Гумільова) напругою культур-ного “прориву” національні шари, які до того перебували в стані спокою в усталеному річищі видово-стильових якостей.
Сучасний світ демонструє процес взаємодій культур країн Сходу та Заходу – і це все наочно втілене в європейському театральному бутті ХХ століття, в центрі розвитку якого опинився феномен “епічного театру” Б. Брехта – К. Орфа. Нова для Європи драматургія, музична у своїй основі, свідомо залучена Б. Брехтом із арсеналу засобів китайської опери. А пошуки німецьким композитором К. Орфом архаїчних коренів європейської культури звернули його увагу до... пентатонної гімнічної лірики, що має принципову спільність із витоками китайської мелодійності. Ці глобальні показники зближення музичного професіоналізму європейської музичної цивілізації з китайською культурою визначаються також тво-рами І. Стравинського (“Соловейко”), Б. Бартока (“Дивний ман-дарин”), Р. Гліера (“Червона квітка”) тощо. У них естетика мелодій Сходу усвідомлювалася в співвіднесеності з фольклоризмом представлених даними авторами країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КИТАЙСЬКА ВИКОНАВСЬКА ІНТОНАЦІЯ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ВОКАЛЬНІЙ МУЗИЦІ ХІХ-ХХ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок