Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
МАЦЕЛИК МИХАЙЛО ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 342.95:336.225.68
АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ
12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного права та адміністративної діяльності Національної академії державної податкової служби України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
ШКАРУПА ВІКТОР КОСТЯНТИНОВИЧ,
Національна академія державної податкової служби України, начальник кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
БЕРЛАЧ АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ,
Університет „Україна”, завідувач кафедри адміністративного і фінансового права;
кандидат юридичних наук, доцент
ПРИЙМАЧЕНКО ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Академія митної служби України, начальник кафедри митного і адміністративного права.
Провідна установа: Національний університет внутрішніх справ України, кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності органів внутрішніх справ, м. Харків.
Захист відбудеться “2” червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спе-ціалізованої вченої ради К 27.855.02 у Національній академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Маркса, 31.
Автореферат розісланий “23” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М. В. Коваль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси гуманізації правових інститутів у нашій державі обумовлені положеннями, що містяться в Конституції України. Важливою частиною цього процесу є зміщення акцентів у правовій політиці держави, що обумовлено пов’язана з плавним переходом до зменшення кримінальних покарань і розширення заходів адміністративного впливу. Трансформація економічних відносин у напрямі переходу на ринкові рейки регулювання супроводжується значним зростанням правопорушень у сфері оподаткування. Це значною мірою обумовлюється відсут-ністю належного контролю за виконанням норм податкового законодавства, повіль-ною розбудовою системи державних інститутів профілактики правопорушень, і це потребує вжиття дієвих заходів для забезпечення неухильного виконання загально-обов’язкових приписів, які діють у цій економічній галузі.
Охорона правовідносин у сфері оподаткування здійснюється за допомогою різноманітних засобів, зокрема шляхом встановлення і реалізації заходів юридичної відповідальності за порушення норм податкового законодавства. Одним із її видів є адміністративна відповідальність, яка настає, головним чином, за вчинення адміністративних правопорушень у сфері оподаткування.
Міра адміністративної відповідальності в системі державного примусу є надзвичайно важливою інституцією, насамперед тому, що це специфічна сфера відносин між державою і громадянином, тому і може розглядатися за наявністю дієвого механізму як важливий інструментарій правової держави. Різного роду ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, передбачених законодавством України про адміністративні правопорушення та іншими Законами України, є суспільно шкідливими діяннями. Такі неправомірні дії обмежують надходження коштів до бюджету, що ставить під загрозу виконання прийнятих державних програм.
Адміністративна відповідальність є специфічною формою адекватного реагування держави, на протиправні дії з боку окремих громадян та юридичних осіб. Статистичні дані свідчать, що у 2003 році за порушення Закону України „Про державну податкову службу в Україні” до адміністративної відповідальності було притягнуто 204 871 особу, які вчинили 264 130 порушень Закону. Нейтралізація цих проявів є актуальною і важливою, оскільки спрямована на створення партнерських відносин між платниками податків і державою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок