Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пародійна творчість К. С. Буревія: еволюція образу автора в пародіях Едварда Стріхи, політичний та естетичний дискурс, поетика комічного

Пародійна творчість К. С. Буревія: еволюція образу автора в пародіях Едварда Стріхи, політичний та естетичний дискурс, поетика комічного

Назва:
Пародійна творчість К. С. Буревія: еволюція образу автора в пародіях Едварда Стріхи, політичний та естетичний дискурс, поетика комічного
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,41 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В. Н. КАРАЗІНА
На правах рукопису
УДК 821. 161. 2К.Буревій-09
Кисіль Віктор Васильович
Пародійна творчість К. С. Буревія: еволюція образу
автора в пародіях Едварда Стріхи,
політичний та естетичний дискурс, поетика комічного
Спеціальність 10.01.01 українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Михайлин Ігор Леонідович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри журналістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ковалів Юрій Іванович,
Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка,
професор кафедри української літератури XX століття
кандидат філологічних наук,
Жадан Сергій Вікторович,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, старший викладач кафедри української
та світової літератури
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра теорії літератури та мистецтва, Міністерство
освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “18” червня 2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 16.05.2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. І. Гноєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Творчість Костя Буревія довгий час залишалась поза контекстом вітчизняної історії літератури і була відомою лише вузькому колу спеціалістів. Це ж стосувалося і пародій Едварда Стріхи – естетичного феномену, створеного К. Буревієм. Між тим обидва ці явища є істотними в розумінні сутності українського культурного відродження 1920-х років.
Незважаючи на широку популярність серед читачів, цьому унікальному автору не пощастило в історико-літературному відношенні: протягом останніх сімдесяти років, що минули після дебюту Едварда Стріхи, в Україні не з’явилося жодної літературознавчої праці, присвяченої чи йому, чи його творцеві.
Виключенням із цього виглядає праця Ю. Шереха “Історія однієї літературної містифікації” (1955), що супроводжувала як післямова упорядковане науковцем видання пародійної творчості Едварда Стріхи і досі залишається єдиною цілісною студією про нього. Але сам жанр передбачав найзагальнішу оцінку даного явища, популяризацію творчості забутого автора, розгляд її на обширах аналогів у світовій літературі. Ґрунтовне опрацювання предмета Ю. Шерех залишав наступним поколінням дослідників.
Отож, відсутність наукових праць, у яких би детально розглядалася пародійна творчість К. Буревія в історико-літературному контексті, й зумовила актуальність теми нашого дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилося у рамках плану науково-дослідної роботи кафедри історії української літератури Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Тему дисертації погоджено з Науково-координаційною радою НАН України “Класична спадщина і сучасна художня література” при Інституті літератури імені Тараса Шевченка НАН України.
Мета дослідження – створення цілісного уявлення про місце пародії та пародіювання у творчому доробку К. Буревія, з’ясування створеного ним дискурсу творчого процесу доби 1920-х років, який без творів Едварда Стріхи виглядатиме неповним і незавершеним. Мета нашого наукового дослідження полягатиме у розв’язанні таких завдань:
1.
дослідити принципові положення сучасних теорій містифікацій і пародій з метою з’ясування ідейно-художньої своєрідності творів Едварда Стріхи;
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Пародійна творчість К. С. Буревія: еволюція образу автора в пародіях Едварда Стріхи, політичний та естетичний дискурс, поетика комічного

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок