Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень

Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень

Назва:
Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,85 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Державна установа “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України”
ІВАНКОВА ОЛЕНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 616.24 – 002.5 – 085.2/3:576.852.211:615.015.8.001.6
Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень
14.01.26 — фтизіатрія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній установі “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України”.
Науковий керівник
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Черенько Світлана Олександрівна,
Державна установа “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України”,
провідний науковий співробітник відділення фтизіатрії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Процюк Раду Георгієвич
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
професор кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології
доктор медичних наук, професор
Панасюк Олексій Варфоломійович
Медичний інститут Української асоціації народної медицини, завідувач кафедри інфекційних захворювань, фтизіатрії та пульмонології
Провідна установа Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра фтизіатрії і пульмонології
Захист дисертації відбудеться “29 ” травня 2007 р. о 13.00 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Державній установі “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України” (03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці в Державній установі “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України” (м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
Автореферат розісланий „27 ” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Бегоулева Ж.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах епідемії туберкульозу в Україні спостерігається зниження ефективності лікування хворих на туберкульоз та поширення хіміорезистентних та хронічних форм захворювання з резистентністю до великої кількості протитуберкульозних препаратів. У пацієнтів з розширеною медикаментозною резистентністю мікобактерій туберкульозу (МБТ) вичерпані можливості консервативного лікування через обмежений арсенал протитуберкульозних препаратів, а широке застосування фторхінолонів призвело до розвитку медикаментозної резистентності МБТ до цієї групи. Запорукою ефективного лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз є раннє виявлення та усунення побічних ефектів, які виникають при тривалому застосуванні препаратів ІІ ряду і можуть перешкоджати проведенню повноцінного курсу хіміотерапії. Останні роботи по розробці методів лікування хворих на хронічний туберкульоз і вивчення їх ефективності датовані початком 80-х років, коли ще не спостерігали мультирезистентності МБТ, оскільки рифампіцин в Україні почали широко застосовувати з середини 80-х років.
Існує багато робіт [Фещенко Ю.І., 2003; Черенько С.О., 2004], присвячених вивченню ефективності лікування мультирезистентних форм туберкульозу, але в цих дослідженнях автори не виділяли окремо вперше діагностовані та хронічні форми захворювання. Тому невідомо чи впливають давність захворювання та морфологічні зміни в легенях на результати лікування туберкульозу, чи вони залежать тільки від чутливості МБТ до протитуберкульозних препаратів.
Дане дослідження присвячене розробці антимікобактріального лікування хворих на хронічний туберкульоз легень в сучасних умовах поширення хіміорезистентності МБТ.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках науково-дослідних робіт Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України „Розробити високоефективні й економічні режими антибактеріального лікування хворих на туберкульоз легень з мультирезистентними мікобактеріями туберкульозу” (№ державної реєстрації 0101U000387) та “Вивчити найближчі та віддалені результати лікування хворих на деструктивний туберкульоз легень” (№ державної реєстрації 0104U000933).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок