Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Публіцистика В. Ґренджі-Донського 20–30-х років XX ст. у контексті національного відродження Закарпаття

Публіцистика В. Ґренджі-Донського 20–30-х років XX ст. у контексті національного відродження Закарпаття

Назва:
Публіцистика В. Ґренджі-Донського 20–30-х років XX ст. у контексті національного відродження Закарпаття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,86 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
Барчан Олеся Василівна
УДК 821.161.2 – 92 „19”
Публіцистика В. Ґренджі-Донського
20–30-х років XX ст.
у контексті національного відродження Закарпаття
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: андидат філологічних наук, доцент
Кость Степан Андрійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач
кафедри української преси.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Коновець Олександр Федорович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри
теорії масової комунікації
кандидат філологічних наук,
Габор Василь Васильович,
Львівська наукова бібліотека ім. В.Стефаника
НАН України, завідувач відділу досліджень
іншомовної періодики „Науково-дослідного
центру періодики”.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (Міністерство освіти і науки України)
Захист відбудеться “14 ” березня 2007 року о 16.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці ім. М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “ 9 ” лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої ради,
доктор філологічних наук Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена кількома важливими чинниками: 1) публіцистика В. Ґренджі-Донського як важлива частина журналістського процесу, як регіонального (на Закарпатті), так і загальноукраїнського, ще мало досліджена. В. Ґренджі-Донський як публіцист, громадсько-політичний діяч, поет і прозаїк відіграв помітну роль у житті Закарпаття міжвоєнної доби, зокрема в національному вихованні закарпатських українців, у їх політичній боротьбі, у становленні, формуванні й розвитку української ідеї. Він стояв біля витоків української журналістики краю. За його активної участі відбувалося становлення української літературної мови Це, відповідно, означало формування українського інформаційного простору в умовах іншої держави та в поліетнічному середовищі, а також було активним чинником формування національної самосвідомості закарпатських українців. Публіцистична, громадсько-політична, літературна діяльність В. Ґренджі-Донського тісно пов’язані між собою, а тому комплексне вивчення його діяльності розширить уявлення про особливості розвитку української преси, доповнить її історію. 2) досвід В. Ґренджі-Донського як публіциста і громадсько-політичного діяча є важливим для розуміння та оцінки деяких суспільно-політичних процесів, що відбуваються у краї: після відновлення української державності (1991 р.) на Закарпатті почалася сепаратистська метушня, активізувався русинський політичний сепаратизм (т. зв. політичне русинство), відбулося кілька „Світових конгресів русинів“, організовуються „науково-практичні“ конференції, виходять періодичні видання, а в лютому 2000 року в Ужгороді було створено „підкаропаторусинський представницький орган” під назвою „Сойм підкарпатських русинів“, який домагається від держави визнання підкарпатських русинів окремим слов’янським народом (антиукраїнська спрямованість „політичного русинства“ очевидна).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема дисертаційного дослідження пов’язана з науковою програмою факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, з темою „Соціально-політичні і теоретичні аспекти української періодики”, що її розробляє кафедра української преси ( затверджена наказом ректора № 350 від 15.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Публіцистика В. Ґренджі-Донського 20–30-х років XX ст. у контексті національного відродження Закарпаття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок