Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Анодні процеси на сплавах магнію з цинком і свинцем в хімічних джерелах струму і пристроях протикорозійного захисту

Анодні процеси на сплавах магнію з цинком і свинцем в хімічних джерелах струму і пристроях протикорозійного захисту

Назва:
Анодні процеси на сплавах магнію з цинком і свинцем в хімічних джерелах струму і пристроях протикорозійного захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,50 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ інститут”
Коваленко Юлія Іванівна
УДК 621.357 : 669.721
Анодні процеси на сплавах магнію з цинком і свинцем в хімічних джерелах струму і пристроях протикорозійного захисту
Спеціальність 05.17.03 – технічна електрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технічної електрохімії Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник : доктор технічних наук, професор
Байрачний Борис Іванович
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри технічної електрохімії
Офіційні опоненти : доктор хімічних наук, професор
Ларін Василь Іванович
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
директор Науково-дослідного інституту хімії
кандидат технічних наук, доцент
Васильченко Олексій Володимирович
Академія цивільного захисту України, м. Харків
доцент кафедри пожежної профілактики в населених пунктах
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний
університет, кафедра технічної електрохімії
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “22червня 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків-2, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “_16_” _травня_2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Магній і його сплави знаходять широке використання як анодний матеріал при електрохімічному захисті від корозії, у хімічних джерелах струму (ХДС), конструкційних деталях авіаційної техніки. Цінні фізико-механічні властивості магнієвих сплавів не завжди поєднуються з достатньою корозійною стійкістю. Магнієві сплави з домішками алюмінію, цинку та мангану мають такі недоліки, як нерівномірність розчинення і високу швидкість саморозчинення за рахунок негативного “диференц-ефекту” (НДЕ). Це явище не дозволяє реалізувати високі енергетичні можливості магнію, як анодного матеріалу. Через НДЕ у хлоридвмісних розчинах магнієві сплави розчинюються струмом лише на 30 – а 70 – маси електроду піддається саморозчиненню та дезинтеграції. З цієї ж причини навіть у самих сприятливих умовах розряду гальванічного елементу коефіцієнт використання магнію не перевищує 65Тому підбір нових анодних матеріалів на основі магнію, що дозволять знизити швидкість саморозчинення при збереженні електрохімічної активності, має велике значення.
Саморозчинення магнію складається з двох спряжених реакцій: розчинення магнію і відновлення гідрогену з води до водню, тому введення до складу магнієвого сплаву свинцю, на якому водень виділяється з великою перенапругою, дозволить суттєво зменшити швидкість саморозчинення. Системні дослідження впливу домішок свинцю на анодну поведінку магнієвих сплавів у літературі відображено недостатньо. За попередніми дослідженнями вміст Pb у кількості 2 – є достатнім для зменшення НДЕ. У зв’язку з цим дослідження анодної поведінки магнієвого сплаву з домішкою свинцю (МС), запропонованого кафедрою технічної електрохімії НТУ “ХПІ”, який завдяки унікальним електрохімічним властивостям дозволить суттєво удосконалити анодні характеристики існуючих електродних матеріалів, є актуальним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконувалась у межах науково-дослідної тематики кафедри технічної електрохімії НТУ “ХПІ” відповідно до держбюджетних тем Міністерства освіти і науки України: “Дослідження електрохімічних закономірностей в електродних реакціях при отриманні функціональних покрить та речовин, що використовуються в техніці і охороні довкілля” (№ Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Анодні процеси на сплавах магнію з цинком і свинцем в хімічних джерелах струму і пристроях протикорозійного захисту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок