Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ УМОВ ПРАЦІ НА ПОСТІЙНИХ РОБОЧИХ МІСЦЯХ ЗА ФАКТОРОМ ОСВІТЛЕННЯ

ПОЛІПШЕННЯ УМОВ ПРАЦІ НА ПОСТІЙНИХ РОБОЧИХ МІСЦЯХ ЗА ФАКТОРОМ ОСВІТЛЕННЯ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ УМОВ ПРАЦІ НА ПОСТІЙНИХ РОБОЧИХ МІСЦЯХ ЗА ФАКТОРОМ ОСВІТЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
РАБІЧ ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 331.422:434
ПОЛІПШЕННЯ УМОВ ПРАЦІ НА ПОСТІЙНИХ РОБОЧИХ МІСЦЯХ
ЗА ФАКТОРОМ ОСВІТЛЕННЯ
Спеціальність 05.26.01 – Охорона праці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (ПДАБтаА) Міністерства освіти і науки України, м.Дніпропетровськ.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, професор Сафонов Володимир Васильович, Інститут безперервної фахової освіти Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Торкатюк Володимир Іванович, Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедрою економіки будівництва.
- кандидат технічних наук, доцент Стрежекуров Едуард Євгенович, Дніпродзержинський державний технічний університет, доцент кафедри електрообладнання.
Провідна установа:
Дніпропетровський національний гірничий університет, кафедра аерології і охорони праці, Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться “17” лютого 2005 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.085.03 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, а.
Автореферат розісланий 15 січня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шаленний В.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незадовільна оцінка небезпек і шкідливостей підвищує рівень травматизму і професійних захворювань на виробництві. В Україні кожного дня травмується 140-180 людей, 4-5 чоловік помирають. Причиною великого показника травматизму і професійних захворювань, що спостерігаються у вугільній, будівельній, металургійній промисловості, є порушення вимог безпеки до умов праці робочих місць, технологічного обладнання, будівель та споруд. Так, на 2003 рік більш ніж 3,4 млн. чоловік працювали в умовах порушення санітарно-гігієнічних норм, 42 тис. будівель і споруд знаходяться у аварійному стані. Тому створення безпечних умов праці в Україні є важливою національною проблемою і складовою частиною державної програми „Поліпшення умов безпеки праці та виробничого середовища”, затвердженої Кабінетом Міністрів України від 15.11.1996 р., № 1345.
На теперішній час широко запроваджується комплексна автоматизація технологічних процесів, яка дає змогу поряд з високими темпами зростання продуктивності праці, підвищенням якості продукції, поліпшити умови та охорону праці. Такі умови праці визначаються стабільністю роботи устаткування і характеризуються монотонністю, великою мотивацією значимості діяльності в силу високої ціни помилок, що потребує від людини нервово-емоційного напруження уваги та зору, яка займає 60- 80 % робочого часу.
В умовах автоматизації виробництва, змістом діяльності робітників, що виконують функції управління і контролю за технологічним процесом, є отримання, переробка, відправлення інформації та прийняття рішення в системі „людина – техніка – середовище”. Тому фактор освітлення виявляється особливо значним, оскільки до 96% інформації про виробничий процес та оточуюче виробниче середовище людина отримує за допомогою зору. Враховуючи велике значення освітлення у створенні безпечних умов праці, міжнародним стандартом МКО/ІСО (ISO 8995:2002 (E) CIE 008/Е-2001) запропоновано нові вимоги до оцінки освітлення робочих місць з урахуванням конструктивних рішень приміщень та комплексного використання природного і штучного освітлення з перспективним напрямком в охороні праці – наблизитися до природного освітлення.
Ще немає достатнього національного досвіду створення безпечних умов праці на постійних робочих місцях за фактором освітлення відповідно до міжнародного стандарту МКО/ІСО (ISO 8995:2002 (E) CIE 008/Е-2001).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ УМОВ ПРАЦІ НА ПОСТІЙНИХ РОБОЧИХ МІСЦЯХ ЗА ФАКТОРОМ ОСВІТЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок