Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегічне планування економічного розвитку великого міста як інструмент підвищення ефективності його управління

Стратегічне планування економічного розвитку великого міста як інструмент підвищення ефективності його управління

Назва:
Стратегічне планування економічного розвитку великого міста як інструмент підвищення ефективності його управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ Президентові України
ВАКУЛЕНКО Володимир Миколайович
УДК 338.26(477):352
Стратегічне планування економічного розвитку
великого міста як інструмент підвищення
ефективності його управління
25.00.04 – місцеве самоврядування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Лебединський Юрій Петрович,
Українська Академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри управління містом.
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
СТЕПАНЕНКО Анатолій Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, завідувач відділу проблем розвитку і розміщення виробничого потенціалу.
кандидат наук з державного управління,
Сокіл Володимир Володимирович,
Дочірнє підприємство ВАТ “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” “Луганський облавтодор”,головний інженер
Провідна установа – |
Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України, кафедра загального і адміністративного менеджменту,
М.Донецьк
Захист відбудеться “10” квітня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий “ 7” березня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К. Майборода
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В сучасних умовах, коли в Україні після проголошення незалежності відбуваються докорінні реформи і трансформації, набула актуальності проблема нової концепції розвитку великих міст, які завжди були i є центрами соцiально-економiчної, політичної та культурної системи держави і одночасно являють собою сконцентроване виявлення всіх протиріч i проблем економіки та суспільного розвитку в цілому. Особливого значення останнім часом набувають питання управління столичним містом, в якому виконуються загальнодержавні та самоврядні функції і формується реальна регіональна політика.
Уявити собі весь комплекс проблем, пов’язаних з управлінням таким складним утворенням, як місто, а особливо столичне, в умовах становлення та розвитку ринкових відносин можливо, якщо розглядати його як систему. При цьому слід визначити склад, функції міста, загальні та специфічні завдання, що вирішуються на рівні територіальної громади в умовах трансформації економіки і розвитку місцевого самоврядування.
Незважаючи на те, що розробці цієї проблеми приділялася значна увага, неви-рішених питань залишається ще багато, зокрема: несформованість муніципальної економіки, існування певних протиріч щодо функціонування місцевої влади, необхідність удосконалення та приведення у відповідність з Конституцією України деяких положень законодавчих актів, що регулюють розвиток міста, формування комунальної власності та місцевих фінансів, недостатнє використання новітніх методів планування та прогнозування місцевого розвитку.
Планування є основним елементом державного регулювання розвитку суспільства, його територіальних утворень, у тому числі міських. Як система впливу держави на її розвиток планування виникло на початку ХХ століття. В колишньому СРСР планування застосовувалось у різних формах: довгострокових планів-програм, прогнозів, середньострокових планів на п’ять років, річних короткострокових планів, а також використовувались загальнодержавні, галузеві, регіональні, продуктові та інші програмно-цільові методи планування. Але ускладнення економічної, соціальної, екологічної ситуації, погіршення побуту населення вимагало застосування інших методів планування, які б змогли забезпечити пропорційне і погоджене функціонування всіх секторів та сфер економіки, збереження і поліпшення довкілля, перетворювали б процес планування з фрагментарного на комплексний, який би сприяв досягненню поставлених суспільством мета-цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Стратегічне планування економічного розвитку великого міста як інструмент підвищення ефективності його управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок