Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ШКОЛЯРІВ ЗІ СКОЛІОЗОМ

ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ШКОЛЯРІВ ЗІ СКОЛІОЗОМ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ШКОЛЯРІВ ЗІ СКОЛІОЗОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ?Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
КОНОВАЛОВ Микола Федорович
УДК 616.314-002.4-084-053.4:616.7
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ШКОЛЯРІВ ЗІ СКОЛІОЗОМ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України (ректор – член-кор. АМН України, професор В. М. Запорожан)
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Руденко Михайло Модестович,
Одеський державний медичний
університет МОЗ України, завідувач
кафедри стоматології дитячого віку
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Хоменко Лариса Олександрівна,
Національний медичний університет ім. О.О.
Богомольця, завідувачка кафедри
дитячої терапевтичної стоматології з курсом
профілактики стоматологічних захворювань
доктор медичних наук, професор
Дичко Євген Никифорович
Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, завідувач кафедри стоматології
дитячого віку
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної
освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України,
кафедра терапевтичної стоматології з курсом стоматології дитячого віку
Захист відбудеться 30 січня 2001 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії за адресою:36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
Автореферат розісланий 22 грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.м.н., доцент Петрушанко Т. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Встановлено, що перенесені у постнатальному періоді загальносоматичні захворювання, які є факторами ризику, ускладнюють перебіг карієсу зубів у дітей шкільного віку (Л. О. Хоменко, 1999; Н. І. Смоляр та ін., 1980, 1999). Проте деякими авторами не враховувалася глибина змін функціонування окремих ланок енергетичного обміну, у залежності від яких можуть виникати зрушення рН та порушення мінерального складу ротової рідини, що створює умови для розвитку карієсу зубів. Тому отримання нової інформації, яка розкриває маловідомі аспекти розвитку каріозного процесу з розробкою на цій основі патогенетично обґрунтованих методів профілактики захворювання є актуальною проблемою сучасної стоматології. Порушення обміну речовин, які мають місце при сколіозі, подібні до тих, що спостерігаються при метаболічному алкалозі з підвищеною утилізацією полісахаридів у біологічних тканинах та рідинах (Я.Л.Цивўян, 1972; В.О.Пахомова, 1997). Вищесказане надає підстави розглядати сколіоз як фактор ризику розвитку карієсу зубів у дітей (В.В.Петров, 1982; М.М.Руденко та співавт., 1999, 2000).
Клінічними та експериментальними дослідженнями доведено, що при каріозному процесі, який супроводжується метаболічним алкалозом, спостерігають подібні компенсаторні порушення не тільки у зубах, але й у тканинах пародонта, стегнових кістках, печінці тварин та у слині школярів, що втілюються розвитком респіраторного метаболічного ацидозу, накопиченням органічних кислот у ротовій рідині, інгибіюванням реакцій глюконеогенезу (М. М. Руденко, 1992). Таким чином, препарати, що застосовуються для профілактики карієсу зазвичай повинні мати властивість корекції порушеної кислотно-лужної рівноваги в організмі. Для досягнення максимального карієспрофілактичного ефекту доцільно використовувати такі препарати для профілактики карієсу у різноманітних комбінаціях та у різних лікарських формах (таблетки, розчини для аплікацій, зубні пасти, лаки, розчини для прийому всередину), що дозволить заподіювати вплив на тверді тканини зубів як безпосередньо (місцево), так і опосередковано, через корекцію системи кислотно-лужного гомеостазу (М. М. Руденко, 1989, 1992).
Зв?язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є частиною ініціативних тем науково-дослідних робіт кафедри стоматології дитячого віку ОДМУ: "Розробка методів профілактики карієсу зубів, вертикальних аномалій прикусу та лікування основних захворювань слизової оболонки порожнини рота у дітей" (номер держреєстрації 0195У022690) та "Розробка комплексних методів профілактики карієсу зубів, сучасних методів лікування гінгівіту та деяких зубощелепних аномалій з використанням седативної підготовки у дітей та підлітків" (номер держреєстрації 0198У007838).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ШКОЛЯРІВ ЗІ СКОЛІОЗОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок