Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ (СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)

УКРАЇНСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ (СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)

Назва:
УКРАЇНСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ (СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Коцюба Надія Йосипівна
УДК 811.161.2 373.46 : 35
УКРАЇНСЬКА
ТЕРМІНОЛОГІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
(СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)
10.02.01- українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі української мови Інституту українознавства НАН України ім. І. Крип’якевича.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент НАКОНЕЧНА Галина Василівна, Національний університет “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор МАЦЮК Галина Петрівна, Львівський національний університет ім. Івана Франка;
кандидат філологічних наук, доцент ПЛОТНИЦЬКА Інна Михайлівна, Національна Академія державного управління при Президентові України.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка.
Захист відбудеться 16 червня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 35.051.06 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79001, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79001, м. Львів, вул. Університетська, 1).
Автореферат розіслано 14 травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент В. Будний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У кінці ХХ ст. помітне посилення уваги до проблем державного управління, усвідомлення його як окремого виду діяльності та виокремлення в самостійну галузь науки. Це пов’язано зі значними змінами, що відбулися на політичній карті світу, а саме з виникненням унаслідок здобуття незалежності численних держав, їхнім прагненням втілити в життя найвагоміші здобутки минулого та запобігти повторенню помилок у процесі розбудови. До таких держав належить і Україна, у якій вивчають історичний досвід інших країн, передусім європейських, а також власні традиції державного будівництва з метою побудови демократичної правової держави.
Потреба наукового забезпечення процесу cтановлення державності в Україні зумовила виокремлення і розвиток державного управління як окремого виду діяльності та галузі науки. Підтвердженням цього є введення державного управління до Переліку спеціальностей наукових працівниківНаказ Вищої атестаційної комісії України “Про затвердження переліку спеціальностей, за якими проводиться захист дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата наук і докторів наук, присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань” // Бюлетень Вищої атестаційної комісії України, 1999, № 4. – С.9-26.
.
Термінну систему державного управління на сьогодні в науковій літературі поки що не виокремлюють, як, скажімо, хімічну, фізичну, юридичну. Однак вона об’єктивно існує, обслуговує поняттєву систему державного управління як наукової галузі, тому сьогодні актуальною є потреба виокремити українську термінологію державного управління, відтак здійснити її мовознавчу характеристику як підсистеми літературної мови, що сприятиме її нормалізації та стандартизації. Процес становлення науки державного управління вимагає лексикографічного забезпечення, адже спеціальні словники термінів державного управління на сьогодні в українській лексикографії практично відсутні. У науковій літературі відсутнє також єдине визначення цієї галузі людської діяльності й одночасно терміносистеми.
Специфіка державного управління як виду діяльності і як галузі науки (зокрема унікальність об’єкта управління, яким є суспільство загалом), значний масштаб такої діяльності та її складність, взаємозв’язок державного управління з іншими видами соціального управління, а також з іншими науками, такими, як адміністративне право, політологія, економіка, соціологія тощо, зумовили появу в терміносистемі значної кількості міжгалузевих термінів, що створює труднощі в диференціюванні терміноодиниць державного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ (СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок