Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО НІКЕЛЬБОРОКАРБІДУ YNi2B2C ТА ГЕТЕРОКОНТАКТІВ ФЕРОМАГНЕТИК-НЕМАГНІТНИЙ МЕТАЛ

МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО НІКЕЛЬБОРОКАРБІДУ YNi2B2C ТА ГЕТЕРОКОНТАКТІВ ФЕРОМАГНЕТИК-НЕМАГНІТНИЙ МЕТАЛ

Назва:
МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО НІКЕЛЬБОРОКАРБІДУ YNi2B2C ТА ГЕТЕРОКОНТАКТІВ ФЕРОМАГНЕТИК-НЕМАГНІТНИЙ МЕТАЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,82 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б. І. ВЄРКІНА
Башлаков Дмитро Леонідович
УДК 538.945, 538.955
МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО НІКЕЛЬБОРОКАРБІДУ YNi2B2C ТА
ГЕТЕРОКОНТАКТІВ ФЕРОМАГНЕТИК-НЕМАГНІТНИЙ МЕТАЛ
01.04.07. – Фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б. І. Вєркіна НАН України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, с.н.с.
Найдюк Юрій Георгійович,
Фізико-технічний інститут низьких температур
ім. Б. І. Вєркіна НАН України
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, професор
Оболенський Михайло Олександрович,
Харківський Національний Університет
ім. В. Каразіна МОН України,
завідувач кафедрою фізики низьких температур
доктор фіз.-мат. наук, с.н.с.
Бєлєвцев Борис Йосипович
Фізико-технічний інститут низьких температур
ім. Б. І. Вєркіна НАН України
провідний науковий співробітник відділу
квантових кінетичних явищ у провідних
системах
Захист відбудеться «18» грудня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
Автореферат розісланий «23» жовтня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03
доктор фізико-математичних наук, професор Сиркін Є.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження надпровідності, особливо пошук нових матеріалів з більш високими значеннями критичних параметрів, є актуальним завданням фізики твердого тіла вже майже сотню років. Один із шляхів пошуку нових сполук – більш глибоке розуміння механізму явища надпровідності. Для рішення цієї проблеми важливо як створення теоретичних моделей, що описують явище надпровідності в нових синтезованих речовинах, так і систематичне дослідження окремих класів надпровідників. Серед останніх значну увагу привертає сімейство нікельборокарбідних сполук типу RNi2B2C (де R – рідкоземельний елемент або Sc чи Y). Ці сполуки в залежності від R вирізняються різноманіттям основних станів серед яких слід виділити важкоферміонний, надпровідний та магнітовпорядкований. Останні два стани співіснують в ряді нікельборокарбідних сполук, що викликає до них особливий інтерес в зв’язку з конкуренцією надпровідності з магнетизмом.
Перехід в надпровідний стан, в більшості матеріалів, відбувається завдяки взаємодії через кристалічну решітку електронів провідності або електрон-фононній взаємодії (ЕФВ), що веде до утворення куперівських пар та щілини в щільності електронних станів. Остання визначає такі макроскопічні параметри надпровідника як критична температура, критичне значення струму та інші. Таким чином вимірювання надпровідної щілини є першочерговим завданням особливо при дослідженні нових надпровідників, в тому числі і сімейства RNi2B2C. Експериментальне вимірювання як надпровідної щілини так і спектрів ЕФВ можливе за допомогою тунельної або мікроконтактної (МК) спектроскопії, яка використана в даній роботі.
На відміну від надпровідності, термін спінтроніка з’явився нещодавно. Завдання цього напрямку фізики твердого тіла полягає в дослідженні механізмів, за допомогою яких можна використовувати таку ступінь свободи електрона, як спін. Одним із аспектів подальшого розвитку даного напрямку є його застосування для створення різноманітних електронних приладів, принцип роботи яких полягає в створенні та використанні спінполяризованого струму. В якості перспективних базових елементів спінтронних приладів, передбачається використовувати нанорозмірні структури (наноколонки) з почергово розташованих шарів феромагнетику та немагнітного матеріалу, що отримали назву спінових вентилів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО НІКЕЛЬБОРОКАРБІДУ YNi2B2C ТА ГЕТЕРОКОНТАКТІВ ФЕРОМАГНЕТИК-НЕМАГНІТНИЙ МЕТАЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок